Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
MŚ w Ga-Pa: Pierwsze złoto Grange'a2011-02-20 14:25:00

26-letni Francuz Jean-Baptiste Grange zdobył swój pierwszy złoty medal w karierze, wygrał dziś slalom podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

Grange do tej pory tylko raz stanął na podium wielkiej imprezy, był trzeci w slalomie na MŚ 2007. W tym sezonie dominował jednak na trasach slalomowych PŚ, swoją formę potwierdził w Ga-Pa.

Francuz był liderem na półmetku i zdołał obronić prowadzenie. Najszybszy w II przejeździe był Austriak Mario Matt, awansując z 15. pozycji na czwartą. Z trzeciego miejsca na 10. spadł Szwed Andre Myhrer. Na podium zastąpił go jego rodak Jens Byggmark, który przesunął się z 6. lokaty.

II przejazdu nie ukończyli m.in. mistrz olimpijski Włoch Giuliano Razzoli (11. po I przejeździe) i Austriak Reinfried Herbst (10).