Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie > Wiadomości Narciarstwo alpejskie
Maryna Gąsienica-Daniel dziewiąta w slalomie równoległym2020-11-26 19:56:00

Maryna Gąsienica-Daniel znakomicie spisała się w slalomie równoległym o PŚ w Lech/Zuers (Austria). Zajęła dziewiąte miejsce i zdobyła 29 pkt do klasyfikacji pucharowej.

26-letnia Polka uzyskała 12. czas kwalifikacji, awansując tym samym do czołowej szesnastki, który stoczyła rywalizację pucharową. W 1/8 finału jej rywalką była Amerykanka Paula Moltzan (5. czas eliminacji). W I przejeździe rywalka była szybsza o 0.19, a w II o 0.15 sekundy. Amerykanka dotarła aż do finału, w którym uległa faworytce, Słowaczce Petrze Vlhovej. Czas Polki był najlepszy spośród pokonanych w 1/8, dzięki czemu została sklasyfikowana na 9. pozycji.