Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Włoska niespodzianka w supergigancie2011-02-09 13:25:00

26-letni Włoch Christof Innerhofer zdobył niespodziewanie złoty medal w zakończonym przed chwilą supergigancie podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim odbywających się w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy).

Włoch był w tej konkurencji czwarty na ostatnich zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W Pucharze Świata zwyciężył tylko raz - w zjeździe w Bormio w 2008 roku.

Broniący tytułu Szwajcar Didier Cuche zajął czwarte miejsce. Na początku drugiej dziesiątki znaleźli się Austriak Michael Walchhofer, Amerykanin Bode Miller i Szwajcar Silvan Zurbriggen.

Maciej Bydliński - nie ukończył

Sklasyfikowano 41 zawodników (na 73). Nie ukończyli zawodów m.in.: Ted Ligety (USA)), Tobias Gruenenfelder (Szwajcaria), Aksel Lund Svindal (Norwegia) i Erik Guay (Kanada).