Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo alpejskie
Alpejski PŚ: Wygrywali gospodarze2011-02-06 18:16:00

28-letni Austriak Philipp Schoerghofer odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim wygrywając slalom gigant w Hinterstoder (Austria).

Drugie miejsce zajął Norweg Kjetil Jansrud (+0.17), a trzecie Szwajcar Carlo Janka (+0.20). M.in. szósty był Szwajcar Didier Cuche (+0.47), ósmy Norweg Aksel Lund Svindal (+0.53), dziewiąty Amerykanin Bode Miller (+0.57), a dziesiąty Chorwat Ivica Kostelic (+0.67).

W klasyfikacji PŚ prowadzi zdecydowanie Kostelic - 1249 pkt przed Cuche'm - 725 i Svindalem - 713.

Slalom gigant kobiet w Arber-Zwiesel (Niemcy) wygrała mistrzyni olimpijska, Niemka Viktora Rebensburg. Wyprzedziła ona Włoszkę Federicę Brignone ((+0.53) i Austriaczkę Kathrin Zettel (+0.89). Dopiero 10. była Francuzka Tessa Worley (+1.52). 11. lokatę zajęła Niemka Maria Riesch (+1.56), a 18. Amerykanka Lindsey Vonn (+1.94).

Na 32. miejscu uplasowała się w I przejeździe Agnieszka Gąsienica Daniel. Do awansu do "30" zabrakło jej tylko 0.12 sekundy.

Liderką PŚ jest M. Riesch - 1256 pkt. Drugie miejsce zajmuje Vonn - 1100, a trzecie Austriaczka Elisabeth Goergl - 678.