Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
2024, ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Dwa złote medale dla Włoch2024-01-14 20:26:00

W Kownie (Litwa) odbyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym. Klasyfikację medalową wygrali Włosi, którzy zdobyli dwa złote krążki.

Wśród solistów tytuł obronił 23-letni Francuz Adam Siao Him Fa. Jego rodzice pochodzą z Mauritiusu, wyemigrowali do Francji przed jego narodzinami. Ósme miejsce zajął broniący barw Polski Vladimir Samoilov, który świetnie spisał się w programie dowolnym (5. miejsce), awansując z 16. pozycji. Urodzony w Moskwie łyżwiarz reprezentuje nasze barwy od 2021 roku.

Fatalny występ zanotowała Ekaterina Kurakova (urodzona w Moskwie, w barwach polskich od 2019 roku). Przed rokiem była czwarta, a w obecnych ME... 25.

Partnerka Michała Woźniaka w parach sportowych - Ioulia Chtchetinina urodziła się w Rosji, ale wyrastała w Szwajcarii. Poprzednio reprezentowała Szwajcarię i Węgry.

Partnerka Wiktora Kuleszy w tańcach - 17-letnia Sofiia Dovhal urodziła się w Odessie (Ukraina).