Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sporty zimowe > Wiadomości sporty zimowe
MŚ w biathlonie: Sztafeta szósta2021-02-21 17:14:00

W Słowenii odbywają się MŚ w biathlonie. Najlepszym osiągnięciem reprezentacji Polski było szóste miejsce żeńskiej sztafety.


MŚ w biathlonie, Pokljuka (Słowenia), 10-21.02.2021

Sztafeta mieszana 4x7.5 km (10.02):

1. Norwegia (Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Boe, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland) 1:20:19.3 (0+11)

2. Austria (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdouc, Lisa Theresa Hauser) +27.0 (0+2)

3. Szwecja (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Persson, Hanna Oeberg) +30.6 (0+8)

...

24. Polska (Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Anna Mąka, Kamila Żuk) +6:47.0 (3+9)


Pojedyncza sztafeta mieszana (18.02):

1. Francja (Antonin Guigonnat, Julia Simon) 36:42.4 (0+5)

2. Norwegia (Johannes Thingnes Boe, Tiril Eckhoff) +2.8 (0+9)

3. Szwecja (Sebastian Samuelsson, Hanna Oeberg) +22.6 (0+8)

...

26. Polska (Grzegorz Guzik, Kamila Żuk) +4:29.2 (2+12)


MĘŻCZYŹNI

Sprint 10 km (12.02):

1. Martin Ponsiluoma (Szwecja) 24:41.1 (0)

2. Simon Desthieux (Francja) +11.2 (0)

3. Emilien Jacquelin (Francja) +12.9 (1)

...

65. Grzegorz Guzik +2:20.1 (2), 88. Andrzej Nędza-Kubiniec +3:36.4 (3), 99. Marcin Szwajnos +5:08.6 (4)


Bieg pościgowy, 12.5 km (14.02):

1. Emilien Jacquelin (Francja) 31:22.1 (0)

2. Sebastian Samuelsson (Szwecja) +7.3 (0)

3. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) +8.1 (2)


20 km ind. (17.02):

1. Sturla Holm Laegreid (Norwegia) 49:27.6 (0)

2. Arnd Peiffer (Niemcy) +16.9 (0)

3. Johannes Dale (Norwegia) +40.9 (1)

...

58. Andrzej Nędza-Kubiniec +5:52.7 (2), 72. Grzegorz Guzik +7:28.2 (5), 88. Marcin Szwajnos +10:11.8 (6)


Sztafeta 4x7.5 km (20.02):

1. Norwegia (Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, Vetle Sjaastad Christiansen) 1:12:27.4 (0+8)

2. Szwecja (Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson) +33.1 (0+7)

3. Rosyjski Związek Biathlonu (Karimulla Said Khalili, Matvey Eliseev, Alexander Loginov, Eduard Latypov) +50.9 (0+5)

...

25. Polska (Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła)

Polacy zostali zdublowani w trakcie trzeciego odcinka sztafety.


Bieg masowy 15 km (21.02):

1. Sturla Holm Laegreid (Norwegia) 36:27.2 (1)

2. Johannes Dale (Norwegia) +10.2 (2)

3. Quentin Fillon Maillet (Francja) +12.8 (2)


KOBIETY

Sprint 7.5 km (13.02):

1. Tiril Eckhoff (Norwegia) 21:18.7 (0)

2. Anais Chevalier-Bouchet (Francja) +12.0 (1)

3. Hanna Sola (Białoruś) +14.4 (0)

...

29. Kamila Żuk +1:48.6 (2), 30. Monika Hojnisz-Staręga +1:49.5 (2), 66. Joanna Jakieła +3:08.8 (3), 69. Kinga Zbylut +3:10.8 (3)


Bieg pościgowy 10 km (14.02):

1. Tiril Eckhoff (Norwegia) 30:38.1 (2)

2. Lisa Theresa Hauser (Austria) +17.3 (1)

3. Anais Chevalier-Bouchet (Francja) +33.0 (2)

...

16. Monika Hojnisz-Staręga +2:17.1 (1)

47. Kamila Żuk +4:37.7 (5)


15 km ind. (16.02):

1. Marketa Davidova (Czechy) 42:27.7 (0)

2. Hanna Oeberg (Szwecja) +27.9 (1)

3. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia) +1:04.0 (1)

...

16. Monika Hojnisz-Staręga +2:32.9 (2)

59. Kamila Żuk +6:04.8 (5)

68. Anna Mąka 6:55.5 (5)

Kinga Zbylut nie uk.


Sztafeta 4x6 km (20.02):

1. Norwegia (Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Ida Lien, Marte Olsbu Roeiseland) 1:10:39.0 (0+11)

2. Niemcy (Vanessa Hinz, Janina Hettich, Denise Herrmann, Franziska Preuss) +8.8 (0+5)

3. Ukraina (Anastasiya Merkushyna, Yuliia Dzhima, Darya Blashko, Olena Pidhrushna) +9.2 (0+7)

4. Białoruś +28.8 (0+8)

5. Szwecja +47.9 (0+9)

6. Polska (Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka) +52.1 (0+6)

Po I zmianie prowadziły Włoszki, Polki były 9. ze stratą 40.4 sek. Eckhoff wyprowadziła Norwegię na czoło, Hojnisz-Staręga wysunęła naszą sztafetę na 4. miejsce (+25.8). Żuk awansowała na 3. pozycję, za Norwegią (+9.9) i Białorusią. Na ostatniej zmianie Niemki awansowały z 5. na 2., a Ukrainki z 4. na 3. miejsce. Polski spadły na 6.


Bieg masowy 12.5 km (21.02):

1. Lisa Theresa Hauser (Austria) 36:05.7 (0)

2. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia) +21.7 (1)

3. Tiril Eckhoff (Norwegia) +23.0 (3)

...

22. Monika Hojnisz-Staręga +2:38.9 (4)


***


Ind. klasyfikacja medalowa:

Tiril Eckhoff (Norwegia) 4-1-1

Sturla Holm Laegreid (Norwegia) 4-0-0

Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 2-1-1





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty