Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
PP: Awans Sandecji2019-09-24 23:26:00

W meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski piłkarze Sandecji zmierzyli się w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO. Sądeczanie wygrali z III-ligowcem 3-1.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1-3 (1-2)

1-0 Jakub Chrzanowski 28

1-1 Tadeusz Socha 35

1-2 Thiago 42

1-3 Kamil Ogorzały 73

Sędziował Mateusz Jenda (Warszawa). Żółte kartki: Basta, Thiago (Sandecja).

KSZO: Lipiec - Cheba (66 Chałas), Dybiec, Worach, Persona - Chrzanowski, Mąka (46 Burzyński), Mężyk, Imiołek (46 Miłek), Kaczmarek - Nogaj.

SANDECJA: K. Baran - Socha, G. Baran, Basta - Maślanka (70 Danek), Kanach, Walski, Thiago (77 Dudzic), Kun - Ogorzały (85 Flis), Korzym.

Początkowo przeważali gospodarze, w 10. minucie Nogaj nie wykorzystał sytuacji sam na sam z K. Baranem. W 28. minucie było 1-0 dla KSZO. Na listę strzelców wpisał się Chrzanowski, który efektowną przewrotką pokonał golkipera. Tym samym zakończył niemal perfekcyjną kontrę w wykonaniu miejscowych. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wyrównali 7 minut później, gdy Socha wykorzystał idealnie dogranie Walskiego. Po kolejnych 7 minutach było 2-1 dla Sandecji. Do siatki trafił Thiago. Brazylijczyk wykorzystał błąd defensywy i w sytuacji oko w oko z bramkarzem nie dał mu szans. W doliczonym czasie I połowy Korzym trafił w słupek.

Po przerwie więcej okazji mieli goście, którzy w 73. minucie podwyższyli prowadzenie. Ogorzały miał przed sobą pustą bramkę i z zimną krwią wpakował do niej piłkę. Jednak 90% tego gola to zasługa Korzyma, który minął rywala i jak na tacy wyłożył piłkę 19-latkowi.