Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Wiadomości PN Małopolska 2012/2013
SMS w Marszu Milczenia2013-09-08 12:04:00

W poniedziałek 9 września uczniowie i pracownicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie wezmą udział w milczącym marszu „O futbol wolny od przemocy". Przedsięwzięcie jest manifestacją przeciw agresywnym zachowaniom i ma wyrażać głośne „NIE" wobec krwawych ekscesów z piłką nożną w tle.


Pomysłodawcą marszu jest Małopolski Związek Piłki Nożnej. Inicjatywę poparły władze miasta i regionu.

Do udziału zaproszeni zostali piłkarscy seniorzy, najstarsze pokolenia działaczy, sędziowie piłkarscy, kibice, miłośnicy sportu, piłkarze, członkowie ekstraklasowych drużyn Cracovii i Wisły wraz z kadrą trenerską i władzami klubów, reprezentanci grup młodzieżowych, adepci piłkarskich akademii, uczniowie szkół piłki nożnej oraz ich opiekunowie.


Udział Szkoły Mistrzostwa Sportowego w inicjatywie ma bardzo wymowny charakter. Patronami placówki z ul. Szablowskiego są dwaj wybitni piłkarze, reprezentanci Cracovii i Wisły - Józef Kałuża i Henryk Reyman. Obaj piłkarze, mimo ostrej rywalizacji na murawie, poza boiskiem zawsze potrafili podać sobie ręce. Postawa Kałuży i Reymana jest wzorem do naśladowania dla uczniów.


W szkolnych ławkach SMS-u zasiadają wspólnie zawodnicy różnych klubów: nigdy nie dochodziło między nimi do żadnych waśni i sporów.


Aspekt wychowania w szacunku dla innych jest bardzo ważnym elementem edukacji uczniów szkoły. SMS co roku uczestniczy w Pielgrzymce Sportowców do Łagiewnik, bierze udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, panelach dyskusyjnych na temat tolerancji.


W tym roku szkolnym uczniowie przystąpili do konkursu „Nie ma Cracovii bez Wisły, nie ma Wisły bez Cracovii", którego ideą jest przybliżenie i zrelacjonowanie przyjacielskich, sympatycznych wydarzeń z historii współistnienia obu znakomitych klubów, które zaświadczają o prawdziwych walorach sportu, piłkarskim duchu i godnej rywalizacji.


W poniedziałek 9 września wymarsz nastąpi o godzinie 18 z placu przed stadionem Cracovii. Spotkanie uczestników odbędzie się przy tablicy upamiętniającej wybitnego działacza, współzałożyciela i pierwszego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz prezesa Cracovii - Edwarda Cetnarowskiego. Zakończenie zaplanowane jest pod pomnikiem wybitnego piłkarza „Białej Gwiazdy", działacza PZPN, KOZPN i Wisły, selekcjonera drużyny narodowej, oficera WP i patrioty - Henryka Reymana.


Serdecznie zapraszamy do udziału w marszu.


Piotr Czajowski (SMS)
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty