Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Remis Pasów w Lubinie2021-10-24 21:23:00

W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 z Zagłębiem w Lubinie. To ósmy kolejny mecz Pasów bez porażki.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1-1 (0-0)

1-0 Filip Starzyński 64

1-1 Mathias Hebo Rasmussen 87

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Kruk, Starzyński, Bartolewski, Zhigulev. Widzów 2335.

ZAGŁĘBIE: Hładun - Chodyna, Kruk, Pantic, Bartolewski - Daniel, Pakulski (80 Żubrowski), Zhigulev, Starzyński, Szysz (88 Żivec) - Zajic (80 Podliński).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Rakoczy (57 Myszor), Sadikovic (71 Rocha), Lusiusz, van Amersfoort, Hanca (90 Kanach) - Piszczek (57 Rasmussen).

W I połowie lepsza była Cracovia, ale nie wykorzystała paru sytuacji. Po przerwie z kolei lepiej grało Zagłębie, dokumentując przewagę golem w 64. minucie. Starzyński uderzył z ponad 20 m pod poprzeczkę, w okolice lewego "okienka". Gospodarze mogli dwukrotnie podwyższyć, lecz Zajic przegrał pojedynki z obroną i bramkarzem. W 79. minucie bliski wyrównania był Rasmussen, ale trafił tylko w słupek. Do siatki wpakował piłkę osiem minut później, finalizując z 10 m piękną, zespołową akcję Pasów.

W końcówce lubinianie mogli zadać zwycięski cios. W 89. minucie z daleka przymierzył Starzyński, lecz Hrosso zdołał odbić futbolówkę na słupek. W 90+4. minucie goście domagali się karnego po starciu Rasmussena z Hładunem, jednak sędzia uznał, że faulu nie było.

Statystyka meczu: 13:6 w strzałach, 3:4 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 5:4 w kornerach i 115:115 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.