Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Skromna wygrana z Łotwą2023-11-21 23:51:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała 2-0 Łotwę w spotkaniu towarzyskim rozegranym na PGE Narodowym w Warszawie. Dla biało-czerwonych był to ostatni mecz w tym roku. W marcu zagrają w barażach o udział w finałach mistrzostw Europy 2024, rywalem będzie Estonia.

21 listopada 2023, PGE Narodowy, Warszawa:

Polska – Łotwa 2-0 (1-0)

1-0 Przemysław Frankowski 7

2-0 Robert Lewandowski 48 (głową)

Sędziował Ondrej Berka (Czechy). Żółte kartki: Bednarek, Świderski – Uldrikis, Cernomordijs, Oss. Widzów 31 tys.

POLSKA: Łukasz Skorupski (46 Marcin Bułka) – Jan Bednarek, Mateusz Wieteska, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Damian Szymański (62 Bartosz Slisz), Sebastian Szymański (78 Kamil Grosicki), Jakub Piotrowski (61 Karol Struski), Nicola Zalewski (78 Bartłomiej Wdowik) – Robert Lewandowski (61 Karol Świderski), Adam Buksa.

ŁOTWA: Rihards Matrevics – Raivis Jurkovskis, Antonijs Cernomordijs (89 Marcis Oss), Daniels Balodis, Andrejs Ciganiks – Alvis Jaunzems (61 Dmitrijs Zelenkovs), Eduards Emsis, Kristers Tobers (72 Aleksejs Saveljevs), Janis Ikaunieks (88 Maksims Tonisevs), Eduards Daskevics (61 Raimonds Krollis) – Roberts Uldrikis (72 Marko Regza).

Biało-czerwoni mierzyli się dotychczas z Łotwą 15 razy. Odnieśli 11 zwycięstw, dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali. Bilans goli to 40:15 na korzyść Polaków.

Polacy rozpoczęli spotkanie usposobieni bardzo ofensywnie, byli agresywni i chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie. W 7. minucie na lewym skrzydle piłkę otrzymał Zalewski, przeprowadził ładną indywidualną akcję, dośrodkował wzdłuż bramki, a futbolówkę do siatki wepchnął Przemysław Frankowski, dla którego było to drugie trafienie w narodowych barwach.

W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku debiutanta – Łukasza Skorupskiego zmienił bowiem Marcin Bułka. 24-letni bramkarz świetnie prezentuje się w barwach OGC Nice we francuskiej Ligue 1 i teraz doczekał się również szansy gry w biało-czerwonych barwach.

W 48. minucie kolejną piękną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Zalewski, dobrze dośrodkował w pole karne, a między dwóch obrońców wbiegł Lewandowski i głową posłał piłkę do siatki. Lewandowski zdobył swoją 82. bramkę w reprezentacji, w występie numer 146.

W 58. minucie ogromne brawa od kibiców otrzymał Bułka. Z rzutu wolnego groźnie uderzył Janis Ikaunieks, a 24-letni bramkarz wyciągnął się i odbił zmierzającą w okienko bramki piłkę.

W 61. minucie na bousku pojawił się drugi debiutant Karol Struski, a w 78. minucie trzeci - Bartłomiej Wdowik. Na plac gry wszedł również Kamil Grosicki, dla którego był to występ nr 93 w biało-czerwonych barwach.

Polacy w końcówce mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale zabrakło dokładności przy dograniu ostatniej piłki najpierw Frankowskiemu, a później Grosickiemu. Swoje szanse mieli również goście, ale pewnie w bramce spisywał się debiutant Bułka.