Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
David Niepsuj piłkarzem Wisły, odchodzi Matej Palcic2019-05-20 20:21:00

23-letni defensor - David Niepsuj - jest pierwszym letnim nabytkiem Wisły Kraków. Zawodnik pozytywnie przeszedł testy medyczne i związał się z klubem 2-letnią umową, która obowiązywać będzie od 1 lipca 2019 roku.

David Niepsuj urodził się 16 sierpnia 1995 roku w niemieckiej miejscowości Wuppertal. Przygodę z futbolem rozpoczął w młodzieżowych drużynach Borussii Mönchengladbach. Swoje piłkarskie umiejętności doskonalił także w takich klubach jak Fortuna Düsseldorf, Wuppertaler SV czy VfL Bochum.

W lipcu 2016 roku przeniósł się do Pogoni Szczecin, której barwy reprezentował przez trzy lata. Łącznie w ekipie Portowców rozegrał 43 mecze. W sezonie 2018/2019 przebywał na murawie 817 minut.

Niepsuj jest byłym młodzieżowym reprezentantem Polski do lat 20 oraz 21.

***

Matej Palčič nie będzie występował dłużej z białą gwiazdą na piersi. Wygasający z końcem czerwca kontrakt Słoweńca nie zostanie przedłużony.

Zawodnik pojawił się przy Reymonta w przerwie zimowej sezonu 2017/2018. Debiut w krakowskim klubie zanotował 28 lutego 2018 roku w starciu przeciwko Koronie Kielce (1:1). W minionych rozgrywkach Palčič zagrał w 12 meczach. Oba swoje trafienia defensor zaliczył w kwietniowym meczu przeciwko ekipie Piasta Gliwice. Mecz zakończył się wtedy remisem 2:2.

Wychowanek FC Koper reprezentował Wisłę łącznie w 20 spotkaniach, w których zdobył 2 bramki i zaliczył jedno ostatnie podanie.