Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Baraż z Portugalią2018-10-19 15:03:00

Reprezentacja Polski do lat 21 w barażach o awans do mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019 zagra z Portugalią. Losowanie odbyło się dziś w Nyonie (Szwajcaria).


W turnieju finałowym przyszłorocznych mistrzostw wystąpi 12 zespołów. Oprócz gospodarza – reprezentacji Włoch – pewne udziału są także Anglia, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Rumunia i Serbia. O dwa pozostałe miejsca zmierzy się Polska z Portugalią i Grecja z Austrią, mecze zostaną rozegrane pomiędzy 12 a 20 listopada br. Finały ME U-21 odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2019 we Włoszech i San Marino.


Portugalia to bardzo ofensywnie nastawiony zespół. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego strzelił aż 33 gole. To, obok Niemców, najlepszy wynik wśród ekip biorących udział w kwalifikacjach. Trzeba jednak wziąć przy tym pod uwagę, że aż 16 z nich drużyna, u której steru stoi Rui Jorge, zdobyła w dwumeczu z Liechtensteinem. Oprócz tego zespołu, Portugalczycy zostawili w grupie za plecami Bośnię i Hercegowinę, Walię i Szwajcarię. Bezpośredni awans wywalczyła za to Rumunia, mająca o dwa punkty więcej.


Trener portugalskiej młodzieżówki nie korzysta z przesadnie szerokiej kadry. Ma zaufanie do dość wąskiej grupy zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że w razie potrzeby może skorzystać z usług piłkarzy powoływanych już do kadry seniorskiej, a będących w wieku uprawniającym ich do gry w zespole U-21. Na mecz Ligi Narodów z Polską selekcjoner Fernando Santos wezwał aż pięciu takich graczy. Mowa o Rubenie Diasie, Gedsonie Fernandesie, Renato Sanchesie, Rubenie Nevesu i Goncalo Guedesie. Siła na papierze jest więc ogromna, choć trudno spodziewać się, by Rui Jorge chciał aż tak mocno przebudować skład i wkomponować tych graczy do swojej drużyny. Z wymienionej piątki w kwalifikacjach wystąpili jedynie Ruben Neves i Goncalo Guedes, ale były to gry symboliczne – pierwszy z nich rozegrał 180 minut, a drugi zaledwie… 56. Działo się to jednak na samym starcie rywalizacji, we wrześniu i październiku 2017 roku.


Pierwszy baraż biało-czerwonych z Portugalią odbędzie się w Polsce.


pzpn.pl, ST

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty