Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Riccardo Grym piłkarzem Wisły2018-06-27 23:01:00

19-letni środkowy pomocnik Riccardo Grym został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Etatowy reprezentant juniorskich kadr Polski, posiadający także niemieckie obywatelstwo, podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.


Riccardo Grym urodził się 13 czerwca 1999 roku w Leverkusen i to w miejscowym Bayerze od dzieciństwa zbierał piłkarskie szlify. Młodzieżowiec został wypatrzony przez polskich skautów w 2014 roku, co zaowocowało powołaniem do juniorskich kadr naszej reprezentacji. Jak dotąd Grym rozegrał dwa spotkania w reprezentacji U-15, dwa w U-16, sześć w U-18 oraz dziewięć w U-19. Nowy wiślak znajduje się w kręgu zainteresowań Jacka Magiery przed przyszłorocznym mundialem dla zawodników poniżej 20. roku życia.


Jak dotąd największym sukcesem Gryma było wywalczenie w 2016 roku juniorskiego mistrzostwa Niemiec z Bayerem Leverkusen. W połowie ostatniego sezonu 19-latek przeniósł się z zespołu „Aptekarzy” do Borussii Mönchengladbach, gdzie mógł liczyć na występy we wszystkich meczach rozgrywanych przez „Źrebaki”. W rozgrywkach 2017/2018 Grym rozegrał łącznie 21 spotkań, w których strzelił 4 gole i zanotował 3 asysty. W poszukiwaniu nowych wyzwań Riccardo Grym zaakceptował ofertę Białej Gwiazdy i w rodzinnym kraju będzie szykował się do MŚ U-20, które odbędą się na polskich boiskach.


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty