Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Piotr Stokowiec nowym trenerem Lechii2018-03-05 17:40:00

Piotr Stokowiec został nowym trenerem Lechii Gdańsk, zastępując na stanowisku Adama Owena. 45-letni szkoleniowiec podpisał z gdańskim klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2020 roku.


Stokowiec to były piłkarz, mający w swoim dorobku rozegranych 131 meczów w Ekstraklasie, w których zdobył 8 bramek. W najwyższej klasie rozgrywkowej grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Śląsku Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Polonii Warszawa. W swojej karierze występował również w klubach z Danii i Norwegii.


Karierę trenerską rozpoczął w Wigrach Suwałki, gdzie pełnił rolę grającego trenera. Następnie był asystentem Pawła Janasa w Widzewie Łódź i w Polonii Warszawa. W 2012 roku objął funkcję pierwszego trenera Polonii. W Ekstraklasie prowadził również Jagiellonię Białystok, a w latach 2013–2017 był szkoleniowcem Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 2015/2016 zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie i grał w europejskich pucharach.


Wraz z Piotrem Stokowcem do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk dołączają Łukasz Smolarow w roli drugiego trenera oraz Jarosław Bako, który będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy.


lechia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty