Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Jakub Bartosz wypożyczony z Wisły do Sandecji2018-01-26 20:29:00

Obrońca krakowskiej Wisły Jakub Bartosz wiosną będzie reprezentował barwy Sandecji Nowy Sącz. „Baku” do drużyny biało-czarnych trafił na zasadzie wypożyczenia.


Jakub Bartosz urodził się 13 sierpnia 1996 roku w Myślenicach. Prawy obrońca lub pomocnik jest wychowankiem Hejnału Krzyszkowice. Później przeniósł się do Karpat Siepraw, by w 2010 roku ostatecznie zasilić szeregi juniorskich ekip Wisły Kraków. W Ekstraklasie zadebiutował 12 kwietnia 2014 roku w meczu przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała, a od sezonu 2015/16 był na stałe członkiem pierwszej ekipy.


W obecnych rozgrywkach zagrał w 14 meczach (w tym jedna potyczka pucharowa), w których zdobył 1 bramkę. Jak na defensora jest bardzo bramkostrzelny, bowiem w ciągu ostatnich dwóch lat zdobył łącznie 4 gole. Łącznie wystąpił w 44 oficjalnych spotkaniach pierwszej drużyny. Oprócz tego był regularnym reprezentantem Polski w zespołach młodzieżowych U-17, U-19 i U-20; we wrześniu ub. roku zadebiutował w prowadzonej przez Czesława Michniewicza drużynie U-21.


Zawodnik opuścił wczoraj zgrupowanie Wisły i udał się Turcji, gdzie na obozie przygotowawczym przebywają zawodnicy z Nowego Sącza.


wisla.krakow.pl, sandecja.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty