Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Albańczyk w Wiśle2017-08-11 08:42:00

27-letni defensywny pomocnik - Vullnet Basha - zasilił Wisłę Kraków. W przeszłości piłkarz występował w lidze szwajcarskiej i Segunda División. Albańczyk podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.


Basha to Albańczyk, ale posiada także szwajcarskie obywatelstwo. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FC Lausanne-Sport, gdzie rozegrał 65 spotkań. Łącznie w Super League i Challenge League wystąpił 142 razy, strzelając 4 bramki i notując tyle samo asyst. 


Po FC Lausanne-Sport, Grasshoppers, Neuchâtel Xamax i FC Sion zawodnik przeniósł się na Półwysep Iberyjski. Tam występował w takich klubach jak Real Saragossa, Ponferradina, a ostatnio w UCAM Murcja. W Hiszpanii Albańczyk również potrafił pokonywać bramkarzy rywali. Łącznie uczynił to 6 razy, choć na murawie głównie skupia się na zadaniach defensywnych. W poprzednich klubach był typową „szóstką” - pierwszą zaporą na drodze rywala. 

 

Nowy nabytek Wisły Kraków ma na koncie jeden występ w reprezentacji Albanii. W 2013 roku zagrał przeciwko Armenii, a jego drużyna wygrała 2-0. 

 

W nowych barwach będzie występował z numerem 20.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty