Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmarł były piłkarz Wisły - Antoni Rogoza2017-02-16 21:18:00

15 lutego zmarł Antoni Rogoza - były piłkarz Wisły Kraków.


Urodził się w 1934 roku. Przygodę z piłką rozpoczął tuż po wojnie, zapisując się do Wisły. W pierwszej drużynie zadebiutował w 1951 roku jako niespełna 18-latek i o mało co w debiutanckim sezonie nie zdobył mistrzostwa kraju. Niestety, przez decyzję ówczesnych władz tytuł przypadł temu, kto wygrał Puchar Polski, więc krakowianie musieli obejść się smakiem.


Niebawem Antoni Rogoza już był jednym z najlepszych strzelców Wisły. Napastnik znalazł się w doborowym towarzystwie Kohuta, Mordarskiego, czy Kościelnego. Później po kryzysie formy znowu stał się ulubieńcem kibiców z Reymonta. Ba, w 1957 roku otarł się o koronę króla strzelców notując 15 trafień. Lucjan Brychczy miał o cztery gole więcej i to on mógł święcić triumfy w tej kategorii. Ostatni raz snajper Białej Gwiazdy uniósł ręce w geście radości rok później, kiedy pokonał bramkarza Ruchu Chorzów.


Po odejściu z Wisły grał w barwach BKS-u Bielsko Biała, Śląska Wrocław, Hutnika Kraków, Trzebini i Zwierzynieckiego. Bogatą karierę zakończył w Eagles Chicago, gdzie potem został trenerem.


Antoni Rogoza do końca swoich dni z zainteresowaniem śledził losy ukochanego klubu. Odszedł w wieku 83 lat. 


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty