Strona główna > Koszykówka > Wiadomości koszykówka
Litwini lepsi od biało-czerwonych2024-02-22 23:10:00

Litwini pokonali reprezentację Polski koszykarzy 83:64 w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2025.

Wilno: Litwa - Polska 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15)

Litwa: Olisevicius 20, Giedraitis 13, Dimsa 10, Sirvydis 8, Ulanovas 8, Lekavicius 5, Normantas 4, Tubelis 4, Zemaitis 4, Maldunas 4, Blazević 2, Geben 1

Polska: Sokołowski 26, Ponitka 13, Balcerowski 11, Michalak 10, Pluta 4, Garbacz 0, Nizioł 0, Petrasek 0, Dziewa 0, Schenk 0, Żołnierewicz 0, Zyskowski 0

Polacy prowadzili po I kwarcie, ale w połowie spotkania lepsi byli już Litwini, którzy później tylko powiększali przewagę.

Igor Milicić (trener reprezentacji Polski): - Chciałbym pogratulować Litwie zasłużonego zwycięstwa. Graliśmy przyzwoicie przez 17-18 minut. W drugiej połowie popełniliśmy kilka błędów, które wydarzyły się, ponieważ nie byliśmy na takim samym poziomie energii - fizycznie i mentalnie - jak rywale. Przeciwnicy mieli zbyt dużo zbiórek ofensywnych, które zamienili na punkty. To zawsze my pokazywaliśmy mnóstwo energii - zarówno w obronie, jak i w ataku. Dzisiaj wyglądało to inaczej. Musimy coś wynieść z tego doświadczenia, żeby być lepszym w kolejnych spotkaniach.