Strona główna > Sporty zimowe
Słoweniec odebrał Słoweńcowi Puchar Świata, Kryształowa Kula dla Freunda
22.03.2015 18:20 -

Słoweniec Jurij Tepes wygrał ostatni konkurs skoków narciarskich o Puchar Świata w tym sezonie. Na drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zepchnął swego rodaka Petera Prevca, odbierając mu zarazem Kryształową Kulę za triumf w końcowej klasyfikacji. Zwyciężył w niej Niemiec Severin Freund.

więcej »
Justyna Kowalczyk triumfatorką Biegu Wazów!
08.03.2015 13:54 -

Niezłomna Justyna Kowalczyk odniosła dziś piękny sukces - wygrała legendarny narciarski Bieg Wazów odbywający się od prawie stu lat w Szwecji na 90-kilometrowej trasie z Sälen do Mora. Wyprzedziło ją tylko 70 mężczyzn, a ogółem na starcie stanęło 15 800 osób!

więcej »
Sensacyjny brąz polskich skoczków, a była szansa nawet na srebro!
28.02.2015 23:11 -

Szwedzkie Falun okazało się szczęśliwe dla polskich skoczków narciarskich. Polska drużyna - Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch - wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Triumfowała Norwegia przed Austrią.

więcej »
Johaug bez konkurencji, Kowalczyk siedemnasta
28.02.2015 14:48 -

Justyna Kowalczyk siedemnasta w biegu narciarskim na 30 km stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Falun (Szwecja). Bezkonkurencyjna była Norweżka Therese Johaug, srebro wywalczyła jej rodaczka Marit Bjoergen, a brąz reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla.

więcej »
Freund deklasuje, Żyła dziewiąty, Stoch dwunasty
26.02.2015 20:57 -

26-letni Niemiec Severin Freund mistrzem świata w skokach narciarskich. W finałowej serii poszybował na odległość 135.5, o pół metra dalej niż wynosi należący do niego rekord dużej skoczni w Falun (Szwecja). Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, był dziewiąty; broniący tytułu Kamil Stoch - dwunasty.

więcej »
Polska sztafeta biegaczek piąta
26.02.2015 20:11 -

Polki piąte w sztafetowym biegu narciarskim podczas mistrzostw świata w Falun (Szwecja). Zwyciężyły Norweżki przed Szwedkami, Finkami i Amerykankami.

więcej »
Brąz Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec!
22.02.2015 16:39 -

Mamy pierwszy medal podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Falun (Szwecja). Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły po pięknej walce brąz w drużynowym sprincie stylem dowolnym. Nasz duet wyprzedziły jedynie Norweżki i Szwedki.

więcej »
Velta mistrzem, Ziobro ósmy, Stoch dopiero siedemnasty
21.02.2015 20:53 -

Norweg Rune Velta został niespodziewanie mistrzem świata na normalnej skoczni. Najlepszym z Polaków został w Falun niespodziewanie Jan Ziobro, który był ósmy. Kamil Stoch zajął niespodziewanie dopiero 17. miejsce.

więcej »
Justyna Kowalczyk blisko medalu
19.02.2015 17:51 -

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w w sprincie stylem klasycznym, pierwszej konkurencji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, rozpoczętych w Falun (Szwecja). Do medalu zabrakło jej niespełna pół sekundy. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen.

więcej »
Stoch drugi, Freund zdyskwalifikowany
08.02.2015 20:19 -

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie skoków narciarskich o Puchar Świata w Titisee-Neustadt. Triumfował Norweg Anders Fannemel. Niemiec Severin Freund, prowadzący po I serii, został zdyskwalifikowany.