Strona główna > Piłka ręczna > Ekstraklasa mężczyzn
Remis w finale MP piłkarzy ręcznych2011-05-22 23:02:00

W finałowym starciu play-off PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych mamy remis! W spotkaniu numer dwa drużyna Orlenu Wisły Płock pokonała w Kielcach Vive Targi 32-30!

Po 60 minutach gry był remis po 26 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Teraz rywalizacja przenosi się do Płocka, w serii do trzech wygranych jest remis 1-1.

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się chyba nikt w Kielcach, po dwóch meczach o złoto podopieczni Bogdana Wenty stracili przewagę własnego parkietu. Nafciarzy do zwycięstwa poprowadził Piotr Chrapkowski, młody rozgrywający aż 13-krotnie wpisał się na listę strzelców. Przed obydwoma zespołami teraz dwa mecze w Płocku, jeżeli w obu zwyciężą gospodarze, to właśnie zawodnicy Larsa Walthera będą mogli cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Jednak do tego daleka droga, wciąż aktualni mistrzowie kraju niejednokrotnie udowodnili, że potrafią wygrywać także w Orlen Arenie…

Niedziela
Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 30-32 (7-12, 26-26)
VIVE: Cleverly, Kotliński - Rosiński 8, Zorman 6, Nat 5, Dżomba 4, Stojković 4, Zaremba 2, Knudsen 1, Grabarczyk, Jurecki, Jurasik, Podsiadło, Żółtak.
WISŁA: Wichary, Seier - Chrapkowski 13, Backstrom 4, Kavas 4, Samdahl 4, Kuzieliew 2, Miszka 2, Twardo 2, Dobelsek 1, Kwiatkowski, Wiśniewski, Kuptel, Zołoteńko.
Stan rywalizacji: 1-1.

W sobotę, w pierwszym meczu finału play-off, Vive Targi Kielce pokonało przed własną publicznością Orlen Wisłę Płock 31-25. Spotkanie było bardzo wyrównane, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 5 minutach.