Strona główna > MISTRZOSTWA ŚWIATA - BRAZYLIA 2014
Złota Piłka dla Messiego
14.07.2014 00:20 -

Argentyńczyk Lionel Messi został wyróżniony Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza mistrzostw świata 2014. Nagrodę przyjmował ze smutkiem, po przegranym finale z Niemcami...

więcej »
Niemcy po raz czwarty mistrzami świata (FOTO: Grzegorz Wajda z Rio De Janeiro)
14.07.2014 00:01 -

Niemcy po raz czwarty mistrzami świata w piłce nożnej, wcześniej triumfowali w 1954, 1974 i 1990 roku. Dziś w finale na legendarnej Maracanie pokonali Argentynę 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Mario Goetze w 113. minucie.

więcej »
MUNDIAL 2014 - WYNIKI, STRZELCY
13.07.2014 23:59 -
więcej »
Holandia trzecią drużyną świata, Brazylia poza podium
13.07.2014 08:40 -

W meczu o trzecie miejsce piłkarskich MŚ 2014 Holandia pokonała Brazylię 3-0. W historii Mundialu Oranje trzykrotnie zdobywali srebro (1974, 1978, 2010), teraz po raz pierwszy przypadł im brąz.

więcej »
Dla kogo Złota Piłka?
11.07.2014 22:57 -

FIFA oficjalnie ogłosiła 10 kandydatów do Złotej Piłki adidasa.

więcej »
Argentyna w finale, Romero bohaterem (FOTO: Grzegorz Wajda z Sao Paulo)
10.07.2014 01:37 -

Argentyna zagra w niedzielę na Maracanie z Niemcami w finale piłkarskich mistrzostw świata. Po 120 minutach meczu z Holandią było 0-0, a rzuty karne wygrali Albicelestes 4-2. Bohaterem okazał się bramkarz Sergio Romero, który obronił dwie jedenastki!

więcej »
Niemcy w siódmym niebie, Brazylia upokorzona
09.07.2014 07:49 -

Brazylia doznała niewiarygodnej klęski w półfinale Mundialu. Porażka 1-7 z Niemcami przejdzie do historii światowego futbolu...

więcej »
Krul królem karnych, Holandia w półfinale
06.07.2014 01:22 -

Holandia, mimo ogromnej przewagi, po 120 minutach remisowała z Kostaryką 0-0. Bohaterem rzutów karnych był Tim Krul, który wszedł na boisko w doliczonym czasie dogrywki, a następnie obronił dwie jedenastki! W półfinale MŚ Holandia zagra z Argentyną.

więcej »
Gol Higuaina dał awans Argentynie
05.07.2014 21:20 -

Argentyna trzecim półfinalistą Mundialu. Albicelestes pokonali Belgię 1-0 dzięki golowi Higuaina w 8. minucie.

więcej »
Obrońcy dali awans Brazylii, Neymar już nie zagra
05.07.2014 07:48 -

Środkowi obrońcy Thiago Silva i David Luiz strzelili dwa gole dla Brazylii w meczu z Kolumbią, dając jej awans do półfinału, w którym Canarinhos zmierzą się z Niemcami.