Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze starsi > II liga (Kraków) TS
Trampkarze Cracovii w ciągu ponad 6 godzin wywalczyli drugie miejsce we Włocławku2011-03-17 18:53:00

Trampkarze Cracovii z rocznika 1997, podopieczni trenera Piotra Góreckiego, zajęli drugie miejsce w I międzynarodowym turnieju "Lider Kar-Pol Cup 2011" we Włocławku.

W zawodach, którym można śmiało nadać rangę nieoficjalnych mistrzostw Polski, wzięły łącznie udział aż 24 drużyny, podzielone na cztery grupy eliminacyjne.

W grupach grano systemem każdy z każdym na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, mecz trwał 2x16 minut.

Wyniki spotkań krakowian w swoje grupie:

SMS Cracovia - Widzew  Łódź 3-0 (Pawlusiński, Kiebzak, Ceglarz)
SMS Cracovia - Pogoń Szczecin 0-1
SMS Cracovia - Śląsk Wrocław 4-0 (Szymczak 3, Kiebzak)
SMS Cracovia - Orły Zielonka 6-0 (Szymczak, Ceglarz 2, Frosztęga 2, Kiebzak)
SMS Cracovia - Karpaty Lwów 1-0 (Szymczak)

SMS Cracovia z 12 punktami zajęła I miejsce w grupie.

Wyniki Pasów w II fazie rozgrywek grupowych:
SMS Cracovia - Hetman Zamość 7-0 (Kiebzak, Szymczak, Frosztęga 2, Jeż, Ceglarz 2)
SMS Cracovia - OKS Olsztyn 4-0 (Ceglarz 2, Frosztęga, Szymczak)
SMS Cracovia - Polonia Warszawa 1-0 (Ceglarz)
Zaliczone z eliminacji: SMS Cracovia - Śląsk Wrocław 4-0, SMS Cracovia - Pogoń Szczecin 0-1.

W tej fazie zawodnicy SMS Cracovii ponownie wywalczyli 12 pkt i awansowali do czołowej czwórki turnieju.

W półfinale krakowianie spotkali się z Legią Warszawa, przez większość gry dominowali i wygrali 1-0. Trampkarze Pasów pokazali charakter i wolę walki. Mogli wygrać wyżej gdyby sędzia odgwizdał faul na Marcinie Szymczaku w polu karnym i po chwili nie wyrzucił Igora Wiecheckiego na 3 minuty kary.

W wielkim finale finale SMS Cracovia spotkała się po raz drugi z OKS Olsztyn 1945. W eliminacjach zwyciężyli wysoko krakowianie, ale tym razem mecz był wyrównany. Po jednej z akcji zawodnik rywali wyszedł sam na sam z Dariuszem Maciejowskim, bramkarzem Cracovii, który obronił strzał, ale wybił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Łukasza Wojciechowskiego, a ten  umieścił ją w siatce. W drugiej połowie Pasy cały czas próbowały doprowadzić do wyrównania osiągając widoczną przewagę na boisku, przeprowadzały składne akcje, lecz nie były w stanie  zdobyć gola.

Po meczu trampkarze Cracovii podziękowali dopingującym ich kibicom, a szczególnie zawodnikom Sandecji.

Finał był 12. spotkaniem krakowskiego zespołu podczas turnieju, zawodnicy spędzili na boisku w sumie 6 godzin i 22 minuty, w tym czasie strzelili 27 bramek, tracąc zaledwie 2.

Przy okazji zawodów, we Włocławku pojawili się m.in. Stefan Majewski (trener reprezentacji Polski U-21), Mirosław Dawidowski (trener reprezentacji Polski U-14) i b. reprezentant Polski Włodzimierz Smolarek.