Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Przebój w wysokiej formie

Przebój Wolbrom - Wierna Małogoszcz 2-0 (2-0)

1-0 Pindiur 16
2-0 Pawłowski 45 (samob.)
Sędziował Sebastian Widlarz (Wadowice). Żółte kartki: T. Jarosz - Kowalski, Merreiros.
PRZEBÓJ: Palczewski - Morawski, Kiczyński, Ochman, Wdowik, T. Jarosz, Głaz (90 Gamrot), Duda, Pindiur (78 Wsół), Kostek (69 Wiśniewski), Pazurkiewicz (85 Cupiał).
WIERNA: Mierzwa - Krzeszowski, Pałgan, Merreiros, Foksa, Hajduk (46 Ostrowski), Pawłowski, Kita (46 Malinowski), Miernik (81 Dudek), Kowalski, Kajda (86 Stępień).

Był to żywy mecz, który mógł się podobać. Przebój szybko ułożył sobie spotkanie, obejmując prowadzenie już w 16. minucie. Z lewej strony na wysokości pola karnego z autu piłkę wyrzucał Wdowik, przedłużył ją jeszcze głową Pazurkiewicz. Futbolówka trafiła do znajdującego się w „szesnastce” gości Radosława Pindiura który spokojnie ją opanował i pokonał Mierzwę.

Trzy minuty później mogło być już 1-1, za sprawą wyróżniającego się w ekipie gości Jana Kowalskiego. Młody zawodnik z łatwością wypracował sobie sytuację strzelecką, ale pomylił się, uderzając obok bramki Macieja Palczewskiego. Mówi się, że niewykorzystane sytuacje się mszą. Tak mogło być już w 23. minucie po pięknej akcji wolbromian. Długim podaniem został obsłużony Kostek, który świetnie się zabrał z piłką, minął jednego obrońcę i odegrał piętą na szesnasty metr. Tam do piłki dopadł Pindiur, który miał ochotę po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie z najwyższym trudem obronił golkiper gości. W tym okresie gry trwała wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami. Kontra gości w 26. minucie mogła, a nawet powinna przynieść im gola, ale w dobrej sytuacji pomylił się Piotr Kajda.

W 45. minucie akcję Pazurkiewicza niefortunnie wykończył kapitan gości, Piotr Pawłowski. Ubiegł on Pindiura, który czaił się za jego plecami, gotów, by samemu zdobyć bramkę do szatni.

Kiedy obie drużyny już z niej wyszły i powróciły na murawę, w drugiej połowie obserwowaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Przebój skupił się na kontrolowaniu gry i zabezpieczeniu tyłów. Ta sztuka udała się podopiecznym Macieja Antkiewicza, bowiem w drugiej połowie Wierna nie zagroziła poważnie bramce, której strzegł Palczewski. Z przodu Przebój miał szansę po rzucie wolnym z 75. minuty, kiedy Duda zagrywał do Wdowika, a jego uderzenie po niewielkim rykoszecie przeszło tuż obok słupka. Groźnie też było pod koniec meczu, po akcji wprowadzonego na boisko w drugiej połowie Wsoła. Wynik jednak pozostał bez zmian.

Dla drużyny z Małogoszczy to pierwsza porażka od dziesięciu spotkań. Z kolei dla zielono-biało-czerwonych to czwarty kolejny mecz wygrany przed własną publicznością i kolejny dobry rezultat osiągnięty pod wodzą nowego trenera. Przypomnijmy, że trójkolorowi pod wodzą Macieja Antkiewicza ulegli tylko liderowi - Unii Tarnów.

Już w najbliższą środę, 9 maja o godzinie 17:30 w Sieprawiu, wolbromianie zmierzą się z IV-ligowymi Karpatami w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Kraków.