Strona główna > Piłka nożna
Dwa gole Lewandowskiego, 2-0 z Wyspami Owczymi2023-09-08 16:02:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała 2-0 Wyspy Owcze w piątej kolejce eliminacji mistrzostw Europy. Oba gole dla biało-czerwonych strzelił Robert Lewandowski. Dla kapitana drużyny narodowej były to trafienia numer 80 i 81 w reprezentacji. Podopieczni Fernando Santosa już w niedzielę zmierzą się w Tiranie z Albanią.

7.09.2023, Warszawa: Polska – Wyspy Owcze 2-0 (0-0)

1-0 Robert Lewandowski 73 (k)

2-0 Robert Lewandowski 83

Sędziował:David Šmajc (Słowenia). Żółte kartki: Krychowiak, Wszołek – Nattestad. Widzów 54 129.

POLSKA: Szczęsny – Bereszyński (59 S. Szymański), Kędziora, Bednarek, Kiwior – Skóraś (46 Wszołek), Krychowiak (80 D. Szymański), Zieliński, Kamiński (88 Grosicki) – Milik (59 Świderski), Lewandowski.

WYSPY OWCZE: Lamhauge – Sørensen (74 Danielsen), Askham, Færø, Nattestad, Davidsen – S. Vatnhamar (88 Radosavljević), Joensen (74 Andreasen), G. Vatnhamar, Bjartalíð (61 B. Olsen) – Edmundsson (62 K. Olsen).

Arkadiusz Milik zagrał 70. mecz w biało-czerwonych barwach.

Pierwszy gol padł dopiero w 73. minucie, z karnego, podyktowanego za rękę obrońcy. 10 minut później Świderski świetnie zagrał na lewą stronę pola karnego do Lewandowskiego, a ten pięknym strzałem pokonał Lamhauge’a.