Strona główna > Piłka nożna
Czwarta porażka Cracovii2018-08-24 21:05:00

Cracovia gra w tym sezonie źle i w Gliwicach doznała czwartej porażki, 1-3 z Piastem. Pasy po 6 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Piast Gliwice - Cracovia 3-1 (2-0)

1-0 Jorge Felix 15

2-0 Michal Papadopulos 25 (głową)

3-0 Thomas Hateley 66

3-1 Javier Hernandez 73

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Dimun, Dytiatiev, Datkovic. Czerwona kartka: Budziński (Cracovia, 12, brutalny faul). W 62. minucie trener Michał Probierz (Cracovia) odesłany na trybuny. Widzów 4075.

PIAST: Plach - Pietrowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Jagiełło (61 Badia), Hateley, Dziczek, Jorge Felix - Valencia (81 Mak) - Papadopulos.

CRACOVIA: Gostomski - Rapa, Helik, Dytiatiev, Siplak (79 Datkovic), Ferraresso - Dimun, Hernandez - Zenjov (58 Strózik), Budziński, Wdowiak (71 Serderov).

Mecz ułożył się dla Pasów źle, bo już w 12. minucie czerwoną kartkę zobaczył Budziński. Początkowo sędzia za jego brutalny faul na Dziczku pokazał żółty kartonik, ale po wideoweryfikacji zmienił decyzję.

Trzy minuty później gospodarze wykorzystali osłabienie rywala. Piłkę stracił Zenjov, poszła kontra, którą wykończył strzałem z 14 m w lewe "okno" Jorge Felix. 10 minut później, po wrzutce Jagiełły z kornera, głową w ten sam górny róg trafił Papadopulos i było już 2-0.

Krakowianie mogli wkrótce złapać kontakt. W 30. minucie Hernandez uderzył z wolnego z 18 m pod poprzeczkę, lecz Słowak Plach wybił futbolówkę na korner. Minutę później Helik trafił z kilkunastu metrów w słupek.

W 42. minucie Gostomski nieprzepisowo powstrzymał szarżującego Valencię i po konsultacji z VAR-em arbiter podyktował karnego. Jedenastkę wykonywał w 45. minucie Hateley, jego strzał w prawy, dolny róg obronił bramkarz Pasów.

Po przerwie, w 62. minucie, z piłką za linię autową "wyjechał" Korun, akurat w okolice, gdzie stał trener Cracovii Michał Probierz. Zawodnik Piasta leżąc trzymał futbolówkę w rękach, szkoleniowiec próbował mu ją zabrać, by jego podopieczni wznowili grę. Bez skutku. Doszło do przepychanki, sędzia pokazał Korunowi żółtą kartkę, a trenera odesłał na trybuny. Trochę dziwna decyzja, bo kara dla trenera zdecydowanie bardziej surowa niż dla prowokatora...

W 66. minucie Piast podwyższył na 3-0. Z lewej strony w pole bramkowe dołem dośrodkował Jorge Felix, Gostomski odbił piłkę w pole karne, a Hateley wykorzystał ten błąd bramkarza i z 12 m zdobył gola.

Goście w 73. minucie zanotowali honorowe - jak się okazało - trafienie. Lewą stroną w szesnastkę wbiegł Helik, zagrał do tyłu na linię pola karnego, skąd Hernandez przymierzył w lewy, dolny róg.

Gliwiczanie mogli podwyższyć w 84. minucie, ale strzał Felixa z 12 m obronił nogami Gostomski. W odpowiedzi, szansę miał Helik, lecz uderzoną z bliska w "krótki" róg futbolówkę intuicyjnie odbił Plach.

W 90+2. minucie, po błędzie obrońców gości, sam na sam z golkiperem znalazł się Badia, strzelił z 12 m, ale nie wykorzystał tej okazji.