Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna
Kamil Glik jedzie na mistrzostwa świata2018-06-12 22:05:00

Po wtorkowych testach funkcjonalnych barku zapadła decyzja, że Kamil Glik może wziąć udział w mistrzostwach świata i wyleci jutro z reprezentacją Polski do Rosji. 


– Od wszystkich możliwych ludzi, lekarzy, którzy decydują o mojej przyszłości, dostałem dziś zielone światło, aby pojechać na mistrzostwa świata. Bardzo się z tego powodu cieszę. Nie będę ukrywał, że poczułem dużą ulgę, ponieważ jeszcze tydzień temu bardzo mocno zastanawiałem się, czy pojadę na ten mundial w roli zawodnika – mówił po meczu z Litwą na PGE Narodowym wyraźnie wzruszony Kamil Glik.


30-letni obrońca doznał urazu barku podczas treningu na zgrupowaniu w Arłamowie. Badania wykazały zerwanie trzeciego stopnia więzozrostu barkowo-obojczykowego i wszystko wskazywało na to, że jego udział w mistrzostwach świata nie będzie możliwy. – Pierwsze badania rzeczywiście nie były zbyt optymistycznie i wydawało się, że będzie mnie czekała operacja. W porozumieniu z moim lekarzem klubowym udałem się jednak na badania do Francji. Z dnia na dzień ręka wyglądała coraz lepiej, zacząłem szybką i intensywną rehabilitację. Wczoraj w Nicei obejrzał mnie profesor Pascal Boileau, który jest świetnym specjalistą w leczeniu kontuzji barku. Wlał mi nadzieję w serce, dał zielone światło na udział w mundialu i zapewnił, że za kilka dni powinienem być gotowy do gry – opowiada Glik.


Defensor AS Monaco we wtorek przyjechał na zgrupowanie reprezentacji i przeszedł testy funkcjonalne barku. – Wyszły naprawdę dobrze, co może potwierdzić lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski. Nie chcę deklarować za ile dokładnie dni będę gotowy do gry, ale jestem przekonany, że niedługo pomogę drużynie. Potrzebuję jeszcze chwilę, by doprowadzić rękę do takiego stanu, abym móc zagrać w meczu. W przypadku takiej kontuzji wiele rzeczy dzieje się w głowie i wiem, że będzie dobrze – mówił Glik, który wtorkowy mecz z Litwą obejrzał z wysokości trybun PGE Narodowego.


Lekarz reprezentacji Polski przewiduje, że obrońca będzie gotowy na trzeci mecz w grupie MŚ - z Japonią.


pzpn.pl/st 

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty