Strona główna > Piłka nożna
Cracovia wygrała z Piastem2018-04-14 18:24:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 2-1 i awansowała na 9. miejsce w tabeli.

Cracovia - Piast Gliwice 2-1 (1-0)

1-0 Milan Dimun 44

1-1 Sasa Żivec 59

2-1 Krzysztof Piątek 66

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Dityatjev (8żk) - Papadopulos, Kirkeskov. Widzów 2147.

CRACOVIA: Peskovic - Ferraresso, Helik, Dityatjev, Siplak - Dimun, Covilo - Wdowiak (63 Zenjov), Hernandez, Culina (67 Rakels) - Piątek (90+3 Brock-Madsen).

PIAST: Szmatuła - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Hateley (81 Bukata), Żivec - Badia (76 Valencia), Jodłowiec, Gojko (56 Angielski) - Papadopulos.

Pod nieobecność zdyskwalifikowanego na 2 mecze Michała Probierza, drużynę Pasów prowadził Grzegorz Staszewski.

Pierwsi szansę bramkową mieli goście, ale Gojko jej nie wykorzystał. Niebawem bramce Piasta zagroził Piątek, później okazję miał dla gliwiczan Papadopulos. Do przerwy przewagę uzyskała jedna Cracovia. W 44. minucie z lewej strony dośrodkował Siplak, Piątek przebił głową na dalszy słupek, Helik wygarnął piłkę wychodzącą na aut bramkowy, podał na 3. metr, gdzie Dimun ubiegł obrońcę i strzelił do pustej bramki.

Piast wyrównał w 59. minucie. Żivec przymierzył z ok. 25 m w lewe "okienko" i było 1-1.

Siedem minut później krakowianie ponownie objęli prowadzenie. Zenjov zagrał krótko w pole karne, a Piątek z prawej strony, z kilkunastu metrów, posłał "bombę" pod poprzeczkę. To jego 16. trafienie w ekstraklasie w tym sezonie.

W 70. i 77. minucie Pasy nie wykorzystały dwóch doskonałych okazji. Najpierw Covilo główkował tuż nad poprzeczką, a następnie Rakels huknął z 10 m za wysoko.

Piast mógł wyrównać w 78. minucie, ale strzał Angielskiego z 3 m intuicyjnie, w fenomenalnym stylu, obronił Peskovic.

Z kolei w 82. minucie szansę na kolejnego gola miał Piątek, z 3 m główkował jednak w poprzeczkę.

Dwie minuty później goście reklamowali karnego sugerując, że Siplak faulował Żivca. Ani sędzia, ani VAR tego jednakowoż nie potwierdził.

Gospodarze wygrali zasłużenie, byli lepsi także statystycznie: 12:7 w strzałach, 5:2 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki.