Strona główna > Piłka nożna
Probierz ograny w Białymstoku2018-02-18 00:05:00

W 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała 0-1 wyjazdowy mecz z wiceliderem, Jagiellonią. Trener Pasów Michał Probierz przegrał zatem w Białymstoku, gdzie prowadził miejscowy zespół przez w sumie 6 lat.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Martin Pospisil 60

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Burliga, Bezjak, Pospisil - Datkovic, Brock-Madsen. Widzów 9090.

JAGIELLONIA: Pawełek - Burliga, Runje, Mitrovic, Guilherme - Kwiecień (90+4 Guti) - Frankowski, Romanchuk, Pospisil, Novikovas (79 Lazarevic) - Bezjak (69 Sheridan).

CRACOVIA: Peskovic - Fink, Datkovic, Helik, Siplak - Covilo, Drewniak - Rakels (76 Culina), Hernandez (67 Zenjov), Wdowiak (53 Brock-Madsen) - Piątek.

Pierwszy kwadrans należał do krakowian, ale ta przewaga nie przełożyła się na sytuacje bramkowe. Z czasem do głosu doszli gospodarze, lecz i oni nie potrafili wypracować dobrej okazji.

Po przerwie dominowała Jagiellonia. W 47. minucie bliski powodzenia był Pospisil, który z kilkunastu metrów nieznacznie chybił. W 60. minucie zachował się jednak jak profesor. Wygrał pojedynek z Rakelsem, "położył" dwóch obrońców i splasował piłkę w lewym, dolnym rogu. 10 minut później miał kolejną szansę, ale jego strzał obronił tym razem bramkarz. Za moment w zamieszaniu z bliska próbował pokonać Peskovica Romanchuk i zabrakło mu naprawdę niewiele.

Cracovia miała bodaj jedyną okazję w 89. minucie, gdy po wrzutce Drewniaka z wolnego, z 12 m strzelał Culina. Niestety dla gości - niecelnie.

Wygrana gospodarzy była zasłużona, potwierdza to statystyka: 19:5 w strzałach, 7:0 w celnych.