Strona główna > Piłka nożna
Remis w derbach Małopolski2017-10-29 07:09:00

W 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy doszło do derbów Małopolski. Cracovia zremisowała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1-1, a gole padły w końcówce meczu.

Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (0-0)

1-0 Michał Helik 81

1-1 Vlastymir Jovanovic 90

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Malarczyk - Maksimenko, Misak, Guba. Widzów 6431.

CRACOVIA: Sandomierski - Fink, Malarczyk, Helik, Sowah - Covilo (74 Szczepaniak), Drewniak - Wójcicki (80 Wdowiak), Hernandez, Mihalik (66 Zenjov) - K. Piątek.

BBT: Mucha - Szeliga, Putiwcew, Maksimenko (46 Śpiączka), Mikovic - Kupczak, Jovanovic - Gergel (46 Stefanik), Ł. Piątek, Pawłowski (73 Guba) - Misak.

W I połowie niewiele było sytuacji godnych odnotowania. W 13. minucie Sandomierski dalekim wykopem uruchomił Hernandeza, ten "ściął" z prawej strony do środka, ale strzelił za wysoko. W 23, minucie gospodarze domagali się karnego za "rękę" Szeligi, lecz abiter uznał, że wcześniej był on faulowany przez Helika, więc podyktował rzut wolny dla gości. W 45+1. minucie z 6 m główkował Wójcicki, jednak nie trafił w bramkę.

W 49. minucie szansę mieli niecieczanie. Misak podał na wolne pole do Ł. Piątka, ten znalazł się przed Sandomierskim, który skrócił kąt i wygrał pojedynek. Dwie minuty później mogło być 1-0, ale po wrzutce Drewniaka z kornera Helik z 3 m trafił w słupek.

W 81. minucie Pasy objęły prowadzenie. Z lewej strony długą piłkę w pole karne posłał Drewniak, a Helik wyskoczył przed obrońców i z 3 m - w ekwilibrystycznej pozycji - trafił pod poprzeczkę. To już 4. gol stopera Cracovii w tym sezonie.

W 90. minucie "Słonie" wyrównały. Ł. Piątek z prawej strony trafił w dalszy słupek, a Jovanovic popisał się skuteczną dobitką z 13 m.

Cracovia miała jeszcze w 90+4. minucie piłkę meczową, lecz K. Piątek główkował obok słupka.

Mecz był wyrównany, także statystycznie: 14:12 w strzałach, 4:3 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 7:2 w kornerach.