Strona główna > Piłka nożna
Remis Pasów w Gdyni, gol z pozycji... leżąc2017-09-30 19:18:00

W 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 wyjazdowy mecz z Arką Gdynia. Wyrównującego gola Michał Helik strzelił... leżąc. Pasy nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

29 września: Arka Gdynia - Cracovia 1-1 (0-0)

1-0 Adam Marciniak 62 (głową)

1-1 Michał Helik 69

Sędziował Łukasz Szczech (Kobyłka). Żółte kartki: Marciniak, Kakoko, Sołdecki, Nalepa - Hernandez, Covilo. Widzów 8541.

ARKA: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Kun (75 Da Silva), Sołdecki, Kakoko (75 Szwoch), Nalepa (84 Zarandia), Piesio - Siemaszko.

CRACOVIA: Sandomierski - Fink (67 Zenjov), Helik, Malarczyk, Siplak - Wójcicki, Deja, Covilo, Hernandez, Wdowiak - Szczepaniak.

To był jeden z mniej ciekawych meczów w tym sezonie, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Statystycznie lepsza była Arka (20:13 w strzałach, 6:3 w celnych, 56 procent posiadania piłki), ale remis wydaje się sprawiedliwy.

Cracovia powinna była objąć prowadzenie w 31. minucie. Uderzoną zza szesnastki przez Hernandeza piłkę Steinbors odbił przed siebie, na skok w lewo, prosto pod nogi Dei. Ten, zamiast strzelać, próbował podawać do kolegi z zespołu i szansa przepadła. Arka miała swoją okazję w 40. minucie, lecz Helstrup z 10 m przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Gospodarze zdobyli gola ze stałego fragmentu. Nalepa dośrodkował z kornera, a Marciniak (b. zawodnik Pasów) głową z 7 m trafił do siatki.

Krakowianie wyrównali w 69. minucie. Z lewej strony w pole karne zacentrował Deja, Malarczyk podbił głową na piąty metr, gdzie Helik stoczył zapaśniczy pojedynek z Sołdeckim. Obaj upadli na murawę, ale obrońca Cracovii zdołał - już leżąc - kopnąć piłkę do bramki!

Pięć minut później goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, Siplak główkował jednak tylko w boczną siatkę.

Więcej okazji ani jedni, ani drudzy już nie wypracowali...