Strona główna > Piłka nożna
Na koniec porażka z Piastem, Cracovia czternasta2017-06-02 23:49:00

W 37. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała 0-1 z Piastem Gliwice. W końcowej tabeli Pasy zajęły 14. miejsce, o 10 pozycji niżej niż przed rokiem...

Cracovia - Piast Gliwice 0-1 (0-0)

0-1 Maciej Jankowski 63

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Malarczyk, Piątek (Cracovia). Widzów 7311.

CRACOVIA: Stępniowski - Malarczyk, Polczak, Kanach, Cunta (78 Pestka) - Dąbrowski - Szczepaniak, Steblecki, Adamczyk (73 Dimun), Vestenicky (58 Budziński) - Piątek.

PIAST: Rusov - Pietrowski, Korun, Sedlar, Mójta - Dziczek, Vranjes - Żivec (62 Gojko), Badia (88 Krakowczyk), Bukata - Jankowski (87 Papadopulos).

Gospodarze zagrali na koniec sezonu słaby mecz. Jedyną stuprocentową okazję krakowianie mieli w 20. minucie, gdy Adamczyk w sytuacji "sam na sam" strzelił obok lewego słupka.

Przed przerwą dwie szanse mieli goście. W 35. minucie strzał Żivca na dalszy słupek obronił Stępniowski, a w 41. minucie Badia pomylił się o centymetry.

Na początku II połowy Cracovia próbowała atakować. Strzelali Piątek i Steblecki, ale bez efektu.

W 63. minucie padł jedyny gol spotkania. Bukata zagrał prostopadłą piłkę do Jankowskiego, który podcinką pokonał wybiegającego z bramki Stępniowskiego.

W 87. minucie mógł podwyższyć Vranjes, lecz nie wykorzystał sytuacji "sam na sam".