Strona główna > Piłka nożna
Cenny remis Pasów w Płocku2017-05-13 23:02:00

W 33. kolejce ekstraklasy piłkarskiej Cracovia zremisowała w Płocku z Wisłą 1-1. To cenny remis Pasów w walce o utrzymanie.

Wisła Płock - Cracovia 1-1 (1-1)

1-0 Piotr Wlazło 31 (karny)

1-1 Sebastian Steblecki 38

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Kun - Budziński, Dąbrowski. Widzów 4001.

WISŁA: Kryczka - Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak - Rogalski, Furman - Merebaszwili, Wlazło, Kun (90+2 Stępiński) - Kante (75 Piątkowski).

CRACOVIA: Sandomierski - Ferraresso (81 Polczak), Wołąkiewicz, Malarczyk, Jaroszyński - Dąbrowski, Budziński - Jendrisek (90+2 Brzyski), Cetnarski (73 Vestenicky), Steblecki - Szczepaniak.

Początkowo groźniejsze ataki przeprowadzali gospodarze. Krakowianie mieli pierwszą okazję w 23. minucie, ale Jendrisek uderzył z kąta w ręce bramkarza. Podobnie 2 minuty później z dystansu Steblecki.

W 31. minucie Wisła objęła prowadzenie. Szarżował Wlazło, piłka już właściwie opuszczała boisko, gdy napastnika postanowił złapać wpół Sandomierski. Chyba niepotrzebnie. Karnego wykonał bez pudła sam Wlazło i było 1-0.

Niebawem Pasy wyrównały. Bramkarz miejscowych wypiąstkował futbolówkę wrzuconą z wolnego, dopadł do niej Steblecki i strzelił z 10 m. Po drodze lot piłki zmienił Wlazło, ale i tak znalazła się ona w siatce.

Po przerwie na boisku zapanowała nuda. Oba zespoły jakby zadowolone były z rezultatu. Jedyną szansę na zdobycie gola mieli płocczanie. W 70. minucie z wolnego zacentrował Furman, a Kante główkował tuż obok słupka.

Statystycznie nieco lepiej wyglądała Cracovia (13:12 w strzałach, 5:3 w celnych, 52 procent posiadania piłki, ale... 2:8 w kornerach), lecz remis wydaje się całkowicie sprawiedliwy.