Strona główna > Piłka nożna
Remis w derbach Krakowa2016-12-10 23:19:00

Prawie 29 tysięcy kibiców oglądało 195. derby Krakowa. Wisła zremisowała z Cracovią 1-1.

19. kolejka piłkarskiej ekstraklasy: Wisła Kraków - Cracovia 1-1 (1-0)

1-0 Petar Brlek 3

1-1 Krzysztof Piątek 71

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Sadlok - Steblecki, Brzyski, Piątek, Dąbrowski (4żk). Widzów 28 907.

WISŁA: Załuska - Jovic (73 Bartosz), Głowacki, Uryga, Sadlok - Mączyński, Popovic - Boguski, Brlek, Małecki - Brożek (80 Ondrasek).

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski - Budziński, Covilo - Wójcicki (60 Jendrisek), Steblecki (56 Dąbrowski), Szczepaniak - Piątek (81 Cetnarski).

Zaczęło się dla Wisły wspaniale. W 3. minucie piłkę wywalczył Brlek i z ponad 25 m przymierzył w okolice prawego "okienka". 1-0 dla Białej Gwiazdy.

To był jedyny celny strzał gospodarzy w I połowie. Pasy wkrótce przejęły inicjatywę i tej części gry miały dwie świetne okazje. W 16. minucie Wójcicki zagrał z prawej strony pola karnego przed bramkę, gdzie Głowacki i Załuska z olbrzymim trudem powstrzymali Piątka. W 40. minucie Budziński strzelił z 16 m tuż obok prawego słupka.

W 51. minucie wiślacy oddali drugi i ostatni celny strzał na bramkę rywali. Po wrzutce Sadloka Głowacki z 5 m posłał głową futbolówkę prosto w ręce Sandomierskiego.

Kwadrans później, po błędzie Jovica, Cracovia wyszła z kontrą. Jendrisek podał do wychodzącego na dobrą pozycję Budzińskiego, ten strzelił z kilkunastu metrów, ale w ręce Załuski.

W 69. minucie Sadlok walczył twardo o piłkę z Piątkiem, ten w finale mocno popchnął obrońcę gospodarzy doprowadzając do jego upadku. Za moment doszło do przepychanek pod bramką Wisły. Arbiter mógł ukarać napastnika Pasów czerwoną kartką, ale pokazał mu ostatecznie żółtą, podobnie jak i... Sadlokowi. Dwie minuty później Piątek dostał piłkę od... Jovica i z 12 m strzelił celnie w lewy róg na 1-1...

Wiślacy mogli w doliczonym czasie, w 90+3. minucie, zdobyć zwycięską bramkę. Po akcji Małeckiego strzelał Brlek, ale piłka po nodze Covilo wyszła na korner.

Remis jest sprawiedliwy, aczkolwiek piłką lepiej posługiwała się Cracovia. Statystyka była dla gości korzystna: 56 procent posiadania piłki, 13:7 w strzałach, 3:2 w strzałach celnych.