Strona główna > Piłka nożna
Pasy zapomniały wygrywać2016-09-20 07:13:00

Cracovia jest już od 5 meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie. W poniedziałek krakowanie przegrali w Gdyni z Arką 0-1 i po 9 kolejkach mają na koncie tylko 9 punktów.

Arka Gdynia - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Marcus Vinicius 76

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Sołdecki, Vinicius - Covilo, Dąbrowski, Budziński, Malarczyk. Widzów 9436.

ARKA: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Łukasiewicz, Marciniak - Yussuff (74 Vinicius), Szwoch, Bożok (89 Hofbauer) - Zjawiński (82 Siemaszko).

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu (82 Steblecki), Polczak, Malarczyk, Brzyski - Covilo, Dąbrowski (67 Cetnarski) - Wójcicki, Budziński, Szczepaniak (75 Vestenicky) - Piątek.

Cracovia zagrała dobry mecz, szczególnie do przerwy. Goście oddali więcej strzałów (21:13), więcej celnie uderzali (9:5), mimo to ani razu nie potrafili trafić do siatki rywali.

Bardzo blisko powodzenia był w 17. minucie Piątek, który dostał podanie od przedzierającego się prawą stroną Wójcickiego i strzelił w dalszy słupek. Kwadrans później spudłował z kilkunastu metrów Szczepaniak. Gospodarze mieli swoją szansę w 36. minucie. Szwoch przymierzy z wolnego w "okienko", ale ofiarnie i skutecznie interweniował Sandomierski.

Pięć minut po przerwie świetną okazję zmarnował Covilo. Kopnął futbolówkę z 5 m, lecz Jałocha jedną ręką obronił strzał. Gospodarze zrewanżowali się niebawem wolnym Szwocha i "główką" Marcjanika, lecz Sandomierski zachował czujność. Dał się pokonać dopiero w 76. minucie, gdy - po akcji Marciniaka prawym skrzydłem - z kilkunastu metrów uderzył Marcus Vinicius Da Silva, a piłka, odbita od nogi Malarczyka, wpadła w "krótki" róg.

W końcówce krakowianie nie potrafili już wypracować bramkowej sytuacji, która dałaby remis.