Strona główna > Piłka nożna
Krakowski remis biało-czerwonych z Litwą2016-06-06 21:06:00

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała na stadionie Wisły w Krakowie z Litwą 0-0 w ostatnim sprawdzianie przed EURO 2016. Biało-czerwoni stworzyli wiele szans, jednak rywale dzielnie bronili dostępu do bramki. 7 czerwca drużyna Adama Nawałki uda się do Francji i zakwateruje w bazie w La Baule.

Polska – Litwa 0-0

Sędziował Filip Glova (Słowacja). Żółte kartki: Krychowiak - Baravykas, Freidgeimas, Norvilas, Vaitkūnas. Widzów 33 027.

POLSKA: Łukasz Fabiański (46 Artur Boruc) - Bartosz Kapustka, Kamil Glik (46 Bartosz Salamon), Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (74 Artur Jędrzejczyk), Grzegorz Krychowiak (85 Piotr Zieliński), Krzysztof Mączyński (46 Tomasz Jodłowiec), Filip Starzyński, Kamil Grosicki (77 Sławomir Peszko) - Arkadiusz Milik.

LITWA: Emilijus Zubas - Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Edvinas Girdvainis, Rolandas Baravykas (60 Vaidas Slavickas) - Fedor Černych (50 Nerijus Valskis), Artūras Žulpa (90 Donatas Kazlauskas), Mantas Kuklys (46 Simonas Paulius), Vykintas Slivka (69 Dovydas Norvilas), Arvydas Novikovas - Lukas Spalvis.

Najlepszą okazję miał Błaszczykowski w 59. minucie. Uderzył sprzed szesnastki trafiając w lewy słupek.

W 82. minucie piłka wpadła do litewskiej bramki. Kapustka przebiegł z futbolówką pół boiska, zagrał do Peszki, ten przepchnął obrońcą i podał do Milika, który trafił do siatki. Sędzia nie uznał gola dopatrując się faulu Peszki.