Strona główna > Piłka nożna
Cracovia zwycięska w Chorzowie2016-04-29 22:46:00

Cracovia walczy o podium ekstraklasy. W 34. kolejce Pasy pokonały w Chorzowie Ruch 1-0. Zwycięskiego gola zdobył już w 4. minucie Miroslav Covilo, oczywiście głową...

Ruch Chorzów - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Miroslav Covilo 4 (głową)

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Cichocki - Covilo, Wołąkiewicz, Wójcicki, Polczak. Widzów 6971.

RUCH: Putnocky - Konczkowski, Cichocki, Koj, Oleksy (8 Szyndrowski) - Surma, Hanzel - Podgórski (79 Bargiel), Lipski, Moneta (81 Zieńczuk) - Stępiński.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Bejan, Wołąkiewicz (56 Polczak), Jaroszyński (53 Vestenicky) - Budziński, Covilo - Wójcicki, Cetnarski (85 Zjawiński), Kapustka - Jendrisek.

Mecz dobrze ułożył się dla Cracovii. W 3. minucie Kapustka zagrał na 10. metr do Wójcickiego, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany i wywalczył jedynie rzut rożny. Za chwilę z kornera zacentrował Cetnarski prosto na głowę do Covilo, który z 7 m przymierzył do siatki przy lewym słupku.

W dalszej fazie I połowy Ruch zagrażał po dośrodkowaniach z rzutów wolnych, lecz nie zdołał wypracować konkretnej sytuacji bramkowej. Defensywa Pasów grała czujnie.

Po przerwie chorzowianie przycisnęli, ale w dalszym ciągu nic z tego nie wynikało. W 67. minucie gospodarze oddali pierwszy i jedyny w tym meczu celny strzał. Główkował Konczkowski, a efektowną paradą popisał się Sandomierski.

Niebiescy dążyli do remisu, ale to Cracovia stwarzała sytuacje. W 71. minucie z kontrą wyszedł Kapustka, dograł na wolne pole do Jendriska, ten jednak z 15 m uderzył w boczną siatkę. Siedem minut później Jendrisek strzelił z wolnego z 27 m, ale Putnocky wybił piłkę nad poprzeczkę. W 90+3. minucie Pasy miały jeszcze jedną okazję. Kończący zespołową akcję Kapustka uderzył z 8 m tuż nad bramką.