Strona główna > Piłka nożna
Cracovia zostaje w ekstraklasie2015-05-29 21:42:00

Piłkarze Cracovii zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. Dziś wygrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 3-0, a hat-trickiem popisał się Boubacar Diabang.

35. kolejka ekstraklasy: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0-3 (0-0)

0-1 Boubacar Diabang 73

0-2 Boubacar Diabang 78

0-3 Boubacar Diabang 90+2

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Pazio, Stano - Covilo, Deleu. Widzów 4609.

PODBESKIDZIE: Peskovic - Pazio, Stano, Konieczny, Tomasik - Iwański (77 Kołodziej), Deja - Sokołowski (75 Malinowski), Śpiączka, Chmiel (83 Cisse) - Demjan.

CRACOVIA: Pilarz - Deleu, Sretenovic, Polczak, Marciniak - Covilo, Dąbrowski - Rakels (89 Wdowiak), Cetnarski (61 Zjawiński), Jendrisek (71 Diabang) - Budziński.

Trwa znakomita passa Pasów. Pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego są niepokonani, odnieśli już pięć zwycięstw, notując ponadto dwa remisy!

W I połowie krakowianie byli lepsi piłkarsko, ale nie oddali ani jednego celnego strzału... Jednakowoż mieli dwie niezłe okazje. W 9. minucie po wrzutce Rakelsa z lewej strony, Jendrisek uderzył z 10 m z półobrotu, tyle że niecelnie. 10 minut później, po centrze Budzińskiego z wolnego, Marciniak główkował nad poprzeczką.

Gospodarze byli bliżej zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z kornera Demjan posłał piłkę głową w słupek, po czym wpadła ona w ręce Pilarza. Minutę przed przerwą z wolnego przed bramkę zagrał Iwański, a Stano z 2 m trafił w golkipera Pasów.

Po przerwie bielszczanie zaczęli grać bardziej agresywnie, o czym przekonał się na własnej skórze Pilarz sfaulowany przez atakującego go w powietrzu Stano. Piłkarz miejscowych dostał żółtą kartkę, a nie miałby krzywdy gdyby zobaczył czerwoną. W 57. minucie Podbeskidzie miało szansę bramkową, ale Demjan z 10 m huknął prosto w bramkarza.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 73. a 78. minutą, a w roli głównej wystąpili... rezerwowi. Zjawiński kapitalnie zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na wolne pole Diabanga, ten minął Peskovica i strzelił do pustej bramki. Za moment bliski powodzenia był Zjawiński, uderzył jednak z prawej strony po "długim" niecelnie. Po chwili rozegrał akcję z Budzińskim, po czym z prawego skrzydła wrzucił futbolówkę na "krótki" słupek, a Diabang uprzedził golkipera gospodarzy. W 79. minucie Diabang zrewanżował się Zjawińskiemu idealnym podaniem, lecz ten w sytuacji "sam na sam" strzelił w Peskovica...

Bielszczanie jeszcze raz zerwali się do boju, w 83. minucie tuż obok słupka uderzył Malinowski. Końcówka przebiegała już pod kontrolą krakowian, którzy w doliczonym czasie przypieczętowali zwycięstwo. Na prawym skrzydle Deleu podał do Wdowiaka, ten dograł do środka, piłka odbiła się od Dei i dotarła do Diabanga, który z 6 m skierował ją do siatki, choć uderzył nieczysto... 0-3! Pasy oddały tylko 4 celne strzały, 3 były dziełem Diabanga, a jeden Zjawińskiego. Znakomita skuteczność!