Strona główna > Piłka nożna
Cracovia w ostatniej chwili dogoniła Lechię2012-02-18 17:39:00

Remisem 1-1 z Lechią Gdańsk rozpoczęli wiosenną część rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Cracovii. Nastawiali się na więcej, ale uratowany w ostatniej chwili punkt też ma swój smak. Wyrównującą bramkę Koen van der Biezen zdobył w 88 minucie. GALERIA

Cracovia - Lechia Gdańsk 1-1 (0-0)

0-1 Wiśniewski 48

1-1 van der Biezen 88

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Radomski, Kaczmarek, Ntibazonkiza, Bartczak - Janicki, Traore, Bajić, Pawłowski.
CRACOVIA: Kaczmarek – Żytko, Nawotczyński, Hosek, Suart – Budziński (59 Bartczak), Radomski, Szeliga (79 Straus) – Visnjakovs (67 Matulevicius), Ntibazonkiza – van der Biezen.
LECHIA: Pawłowski – Deleu, Janicki, Vucko, Wilk - Bajić (81 Pietrowski), Surma, Traore, Wiśniewski (74 Nowak) - Lukjanovs, Grzelczak (90 Kożans).

W ekstraklasie Cracovia z Lechią mierzyła się dotąd 19 razy. Ogólny bilans to 6 wygranych Pasów, 5 remisów i 8 porażek. W meczach u siebie Cracovia wypadała lepiej - 5 wygranych, 2 remisy i 2 porażki, dlatego liczyła przed meczem na dobry wynik.

I zaczęły Pasy agresywnie, ale po dwóch minutach to Lechia wydawała się przejmować kontrolę nad wydarzeniami. Dopiero w 10 min krakowianie stanęli przed szansą - z rzutu wolnego z lewej strony dograł piłkę Suart, głową próbował ją strącić ku bramce Szeliga, ale nie trafił do celu. I zaraz akcja przeniosła się pod drugie pole karne - byłaby Cracovia w opałach, gdyby ktoś z gdańszczan zamknął zagranie wzdłuż bramki wchodzącego prawą stronę w pole karne Lukjanovsa.

Przez następne minuty lepiej operowała piłką Lechia, ale nie owocowało to szansami bramkowymi. Nie miała ich też Cracovia. Dwa kolejne rzuty wolne, które mogła zamienić się w okazje bramkowe, zaprzepaścił wykonujący je Suart. Nie kleiła się gra Pasów, nie było w jej szeregach gracza, który mógłby zainicjować ciekawszą akcją. Dlatego pierwszy celny strzał na bramkę Cracovia oddała dopiero w 44 min, gdy Nawotczyński kończył strzałem akcję zaczętą z rogu. Dobrze ustawiony Pawłowski nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.  Do przerwy zabrakło emocji, które mogłyby rozgrzać kibiców.

Drugą połowę znakomicie zaczęła Lechia. W 48 min zasłonięty w bramce Kaczmarek nie zdołał wybić piłki bitej tuż zza pola karnego przez Wiśniewskiego. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Budzińskiego i dodatkowo utrudniła zadanie bramkarzowi Cracovii.

Wydawało się, że teraz gospodarze muszą zabrać się gorliwiej do pracy, ale wielki zryw nie nastąpił. Trener Dariusz Pasieka zaczął więc dokonywać zmian - Budzińskiego w 59 min zastąpił Bartczak, za chwilę za Visnjakovsa wszedł nowy nabytek Cracovii - Matulevicius i niemal natychmiast mógł się wykazać. Z kontrą wyszła Cracovia, ciągnął z nią lewą stroną Ntibazonkiza, równolegle z nim biegł środkiem Litwin. Partner zagrał mu piłkę, ale nieco za mocno do przodu, wyszedł z bramki Pawłowski i uprzedził nowego napastnika Cracovii, wygarniając mu piłkę.

Dopiero w 78 min kibice, nieustający w dopingu, doczekali się nagrody w postaci ładnej akcji Pasów. Z lewej strony dogrywał piłkę Matulevicius, w polu karnym ładnie złożył się do strzału  Ntibazonkiza, piłka minimalnie minęła słupek, a strzelec aż złapał się za głowę...

W 84 min fatalnie mogła się skończyć strata krakowianie przed ich polem karnym. Piłkę zgarnął Grzelczak, podciągnął parę metrów i strzelał z lewej strony w kierunku dalszego słupka, Kaczmarek wybił futbolówkę, a potem wyczyścił mu przedpole Nawotczyński.

Wydawało się, że Pasom trudno będzie uratować punkt w tym meczu, ale szczęście się d nich uśmiechnęło. W 88 min z lewej strony dograł mocno górną piłkę w pole karne Ntibazonkiza, nie wybił jej Vucko, trafiła do nieobstawionego van der Biezena, który z impetem z paru metrów posłał ją na wprost do bramki. Było 1-1 i takim wynikiem zakończył się mecz.