Strona główna > Koszykówka
Wiślaczki niepokonane w Eurolidze (na wyjazdach)2014-01-15 22:29:00

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w meczu 8. kolejki Euroligi pokonały na wyjeździe hiszpański zespół Rivas Ecopolis Madryt 76-62. Białą Gwiazdę do zwycięstwa poprowadził duet Alexandria Quigley – Jantel Lavender, zdobywczynie łącznie 51 punktów.

Rivas Ecopolis Madryt - Wisła Can-Pack Kraków 62-76 (19-16, 13-27, 16-14, 14-19)

RIVAS: Rachel Allison 16, Laura Nicholls 15, Frida Eldebrink 14, Queralt Casas 11, Gaby Ocete 2, Clara Bermejo Moreno 2, Laura Gil 2.

WISŁA: Alexandria Quigley 26, Jantel Lavender 25, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Cristina Ouvina 5, Danielle McCray 4, Justyna Żurowska 4, Zane Tamane 4, Paulina Pawlak 0.

Środowe spotkanie podopieczne trenera Stefana Svitka rozpoczęły piątką: Danielle McCray, Cristina Ouvina, Zane Tamane, Jantel Lavender, Alexandria Quigley. Po 10 minutach Wisła przegrywała różnicą trzech "oczek" (16-19). Decydująca dla losów meczu była II kwarta, po której krakowianki prowadziły 43-32. W III ćwiartce Hiszpanki zmniejszyły stratę, ale w ostatniej wiślaczki przypieczętowały sukces. Na wyjazdach są niepokonane!

Wyniki 8. kolejki Euroligi (grupa B):

BK IMOS Brno – UE Sopron 71-69

Rivas Madryt – Wisła Can-Pack Kraków 62-76

BLMA – Nadezhda Orenburg 64-77

W tabeli: 1. Fenerbahce 12 pkt (w 6 meczach), 2. Wisła 11 (7), 3. Orenburg 10 (7), 4. Rivas 10 (7), 5. Sopron 10 (7), 6. Brno 10 (7), 7. BLMA 9 (7).

Kolejny mecz euroligowy krakowianki rozegrają już w najbliższą środę o godzinie 18.30. Wiślaczki w hali przy ulicy Reymonta zmierzą się z BK IMOS Brno. Wcześniej naszą drużynę czeka ligowy mecz z Energą Toruń (sobota, 18.00).