Strona główna > Koszykówka > I liga mężczyzn
18 "trójek" Siarki kluczem do wygranej2010-03-11 20:00:00 Miłosz Bieniaszewski

W zaległym meczu 29 kolejki koszykarze Siarki Tarnobrzeg wysoko pokonali na własnym parkiecie Start Lublin. Dzięki temu tarnobrzeżanie utrzymali drugą pozycję w tabeli, a także miejsce w play-off ma zapewniony...Sokół Łańcut.

Siarka Tarnobrzeg - Olimp Start Lublin 89-68 (28-14, 20-29, 20-13, 21-12)

SIARKA: Czerwonka 7 (1x3), Krupa 8 (2x3), Miś 5, Barycz 21 (5x3), Szpyrka 11 (3x3) oraz Pisarczyk 10, Baran 18 (4x3), Woźniak 0, Uriasz 0, Ucinek 9 (3x3).
START: Jagoda 5 (1x3), Król 7, Kwiatkowski 6, Kowalski 16 (1x3), Celej 18 (1x3) oraz Myśliwiec 2, Bidyński 8, Sikora 6, Prażmo 0.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem i mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Siarka grała szybko i skutecznie, a w efekcie po pierwszej kwarcie wysoko prowadziła. Spora przewaga zdekoncentrowała miejscowych i do głosu doszedł Start, który w połowie III odsłony zniwelował straty do jednego punktu (51-50). Od tego momentu podopieczni Zbigniewa Pyszniaka rozpoczęli jednak prawdziwy koncert rzutów za trzy. Kolejno trafiali Wojciech Barycz i po dwa razy Michał Baran oraz Bartosz Krupa. Goście starali się odpowiadać tym samym, ale mieli mocno rozregulowane celowniki, a w związku z tym wszystko wróciło do normy, czyli pewnego prowadzenia Siarki. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 68-56 i w ostatniej kwarcie mogli grać na większym luzie. W tej części nie było już większych emocji. Tarnobrzeżanie spokojnie więc dograli mecz do końca, przy okazji zwiększając przewagę do ponad dwudziestu "oczek".

Jak łatwo zauważyć o wygranej Siarki zadecydowały rzuty zza linii 6.25 (18 celnych na 34 oddane). W ten sposób 5 razy do kosza gości trafiał Wojciech Barycz, który zanotował jeszcze 8 zbiórek. Niewiele mu ustępował Michał Baran, a dokładnie podawał Bartosz Krupa (7 asyst). W ataku może trochę słabszy dzień miał Piotr Miś, ale za to nie było na niego mocnych w walce na tablicach (9 zbiórek).