Cracovia remisuje z Rosjanami2010-02-10 15:58:00

W pierwszym sparingu na cypryjskim zgrupowaniu piłkarze Cracovii zremisowali z rosyjskim FK Chimki 0-0.

FC Chimki – Cracovia 0-0

Cracovia, I połowa: Cabaj – Mierzejewski, Polczak, Wasiluk, Derbich – Pawlusiński, Baran, Klich, Goliński, Suworow - Matusiak.

Cracovia, II połowa: Merda – Sasin, Tupalski, Grzesiak, Szeliga (75 Dynarek) – Sacha, Łuczak, Jeleń, Moskała – Kaliciak (75 Snadny), Kaszuba.

Krakowianie zagrali w dwóch różnych składach. Ten z pierwszej połowy miał przewagę nad rywalami, którzy z kolei w drugiej połowie dorównywali aktywnością Cracovii w drugim zestaweniu.
W pierwszej połowie w dwóch ciekawych sytuacjach był Radosław Matusiak, najpierw  jednak strzelał niecelnie, a za chwilę - po dograniu Michała Golińskiego - też nie zdołał pokonać bramkarza Rosjan. Ci w ostatniej półgodzinie meczu mieli swoje szanse, obronną ręką z dwóch groźnych starć z wychodził Łukasz Merda. Szanse bramkowe mieli Jeleń (z 16 metrów strzelał niecelnie) i Tupalski (jego strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz).