Strona główna > Sportowa Małopolska
III liga (27): Podhale goni Garbarnię, Hutnik remisuje ze Spartą2016-04-30 16:05:00

Podhale wygrało już 8. mecz wiosną. Tym razem z najsłabszym zespołem ligi - Beskidem Andrychów 4-0. Hat-trickiem popisał się Sebastian Świerzbiński, który potrzebował na to 24 minuty. Nowotarżanie mają już tylko trzy punkty straty do prowadzącej Garbarni.

Największą niespodzianką kolejki jest remis Hutnika na własnym boisku ze Spartą.

Sobota:

NKP Podhale Nowy Targ - Beskid Andrychów 4-0 (1-0)

1-0 Jarosław Potoniec 40

2-0 Sebastian Świerzbiński 56

3-0 Sebastian Świerzbiński 67 (karny)

4-0 Sebastian Świerzbiński 80

Sędziowali: Angelika Kuryło – Tomasz Kita, Sławomir Pudło (KS Brzesk). Żółte kartki: Łukasz Dębski, Przemysław Senderski.

PODHALE: Antolak – Mikołajczyk, Basta, Urbański (78 Gąsiorek), Drobnak, Komorek, Jaworski (76 Jandura), Świerzbiński, Waksmundzki (78 Luberda), Potoniec, Gadzina (70 Lizak). Trener: Marek Żołądź.

BESKID: Widawski – Marczak, Tylek, Dębski, Senderski, Gala (88 Targosz), Poznański (66 Kurleto), Adamus (69 Zaremba), Marczyński, Śliwa, Młynarczyk (80 Kaczorowski). Trener: Edward Wandzel.

Unia Tarnów - Cracovia II 0-2 (0-1)

0-1 Krzysztof Szewczyk 39 (karny)

0-2 Krzysztof Szewczyk 51

Sędziowali: Damian Gawęcki – Tomasz Żołądek, Adrian Leszczyński (KS Kielce). Żółte kartki: Łukasz Kazik, Artur Nowak, Marcin Więcek, Krzysztof Wrzosek – Radosław Kuligowski, Łukasz Sosnowski.

UNIA: Lisak – Jamróg, Więcek, Ł. Bartkowski, Węgrzyn, A. Nowak (63 Pawlak), Hebda (66 Iwanek), Kazik, Wrzosek, Zawrzykraj (46 Adamski), Popiela (73 Wójcik). Trener: Daniel Bartkowski.

CRACOVIA: Stępniowski - Pyrdek, Krasuski, Sosnowski, Kuligowski (85 Słowik), Zejdler, Wdowiak (76 Argasiński), Adamczyk (64 Panek), Szewczyk, Karachanakow (70 Ceglarz), Diabang. Trener: Piotr Górecki.

Hutnik Nowa Huta - Sparta Kazimierza Wielka 2-2 (1-0)

1-0 Michał Guja 32

2-0 Krzysztof Świątek 53

2-1 Łukasz Stępień 58

2-2 Patryk Oleksa 72 (karny)

Sędziowali: Mariusz Kuś – Łukasz Kozioł, Paweł Marszałek (KS Tarnów). Żółte kartki: Tomasz Dudek –Mariusz Adamczyk, Paweł Czajka, Jan Kret, Patryk Oleksa. Czerwona kartka – Oleksa (86, druga żółta).

HUTNIK: Frątczak – Niechciał, M. Dudek, Ochman (61 Mrożek), Guzik (25 Antoniak), T. Dudek, Sierakowski, Świątek, Guja, Kotwica (58 Jacak), Nawrot.

SPARTA: Iliński – Oleksa, Kret, Marut, Czajka, Poniedziałek, Adamczyk, Cyganek (90+ Dziwiszewski), Kawula, Wąż (58 Stępień), Wołowski (88 Łoś).

Wolania Wola Rzędzińska - Czarni Połaniec 3-4 (3-1)

Poprad Muszyna - Soła Oświęcim 0-0

Sędziowali: Jakub Kupczak - Krzysztof Olchawa, Paweł Kupczak (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Kamil Maślanka, Damian Paździor - Marcin Drzymont.

POPRAD: Paździor - Krystian Maślanka, Merklinger, Szczęsny, Zachariasz, Tokarz (90 Rusnarczyk), Bomba, Łyduch, Kamil Maślanka, Zielonka, Damasiewicz. Trener: Marcin Manelski.

SOŁA: Koper - Furtak, Wadas, Drzymont, Ząbek, Gleń (66 Szopa), Dynarek, Szewczyk (80 Stemplewski), Hałgas, Snadny (88 Ryś), Cygnar (22 Knapik). Trener: Sebastian Stemplewski.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 4-0 (2-0)

1-0 Tomasz Persona 3

2-0 Michał Stachurski 32

3-0 Klaudiusz Łatkowski 57

4-0 Jakub Kapsa 80

Niedziela:

Wisła II Kraków - Łysica Bodzentyn 5-1 (3-1)

1-0 Jakub Bartosz 13

2-0 Oskar Wąsikowski 17

2-1 Dominik Chrzanowski 20

3-1 Mathieu Scalet 32

4-1 Piotr Żemło (głową) 54

5-1 Grzegorz Marszalik 67

Sędziowali: Grzegorz Jabłoński – Maciej Koster, Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółte kartki: Patryk Michniak, Szymon Witek – Dariusz Anduła.

WISŁA: Buchalik – Bartosz, Kujawa, Żemło, Witek (55 Janur), Dziubas (62 Porębski), Uryga (70 Michniak), Wąsikowski, Mordec, Scalet, Drzazga (62 Marszalik). Trener: Maciej Musiał.

ŁYSICA: Dymanowski – Kupczyk, Płusa, Szymoniak, Pawłowski, Maniara, Ryba, Mularczyk (42 Kardas), D. Chrzanowski (90 P. Chrzanowski), Michta (70 Mech), Anduła. Trener: Piotr Dejworek.

Wisła na stadionie w Zabierzowie nie miała większych problemów z pokonaniem słabiutkiej Łysicy Bodzentyn. Goście niewiele pokazali, a na podkreślenie zasługuje tylko ładny strzał zza linii pola karnego Chrzanowskiego, po którym Buchalik musiał skapitulować. "Biała Gwiazda" strzelała ładne gole z najbliższej odległości, a nie pomógł w powstrzymaniu graczy Wisły golkiper gości. W 52 minucie Scalet nie wykorzystał karnego uderzając słabo i na dodatek w środek bramki. Ten sam gracz zawiódł po raz drugi w 83 minucie, kiedy w stuprocentowej sytuacji pozwolił na interwencję obrońcy gości stojącego w bramce. W 90 minucie Bartosz w pozycji sam na sam nie trafił piłką w światło bramki.

Korona II Kielce - Spartakus Daleszyce 2-2 (0-1)

0-1 Bartosz Gębura 41

1-1 Hubert Laskowski 54

2-1 Hubert Laskowski 55

2-2 Marek Gołąbek 90+

Sędziowali: Kamil Adamski - Daniel Krajewski, Marcin Sprzęczka (KS Kielce). Żółte kartki: Maciej Załęcki - Marek Gołąbek.