Wygrana Pasów ze słowackim beniaminkiem2015-07-04 20:13:00

Piłkarze Cracovii pokonali Zemplin Michalovce 2-1. Rywalm to beniaminek słowackiej ekstraklasy. Mecz odbył się w Popradzie.

Zemplin Michalovce - Cracovia 1-2 (0-1)

0-1 Miroslav Covilo 26

0-2 Mateusz Wdowiak 54

1-2 Simon Turik 84

ZEMPLIN: Kira, Marcos, Michal, Podhorin, Koscelnik, Grić, De Marco, Danko, Regali, Kunra, Hamutak.

CRACOVIA, I połowa: Sandomierski, Sretenović, Polczak, Wawszczyk, Deleu, Covilo, Cetnarski, Wójcicki, Kapustka, Jendrisek, Rakels.

CRACOVIA, II połowa: Stępniowski, Król, Wołąkiewicz, Rymaniak, Jaroszyński, Armiche, Wdowiak, Argasiński, Zejdler, Diabang, Zjawiński.

Początek meczu zdecydowanie należał do Cracovii, jednak podopieczni trenera Zielińskiego długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Zasłużonego gola ostatecznie zdobyli w 26. minucie, gdy po wywalczeniu rożnego przez Kapustkę, piłkę doskonale dośrodkował Cetnarski, a do niej wyskoczył Miroslav Covilo, umieszczając ją w "okienku".

Drugą część meczu „Pasy" rozpoczęły niemal w całości przemeblowane. Na bramkę drugiej jedenastki czekaliśmy jedynie 9 minut, gdy Dariusz Zjawiński dobrze wypatrzył Mateusza Wdowiaka na prawym skrzydle. Tegoroczny maturzysta podciągnął piłkę i uderzył celnie po "długim" rogu.

W końcówce rozluźnieni krakowianie dali sobie wbić bramkę kontaktową.