III liga: Wyjazdowe wygrane Soły, Unii i Garbarni (FILMY)2014-11-08 17:59:00

Czarni Połaniec - Wisła II Kraków 3-3 (0-0)

2-2 Dawid Korona 65

3-2 Wolan 80

3-3 Jakub Mordec 86

WISŁA II: Zając – Kolanko, Kujawa, Bierzało (46 Bartosz), Szywacz, Furtak, Gulczyński (82 Wójcik), Guedes (75  Wąsikowski), Mordec, Buras – Kuczak.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Białej Gwiazdy za sprawą Kuczaka, który zamienił dośrodkowanie Burasa na bramkę. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, gdyż minutę później do wyrównania doprowadził Korzępa.

W 60. minucie dośrodkowanie z rzutu różnego na bramkę zamienił Kujawa. Radość drużyny ze stolicy Małopolski nie trwała jednak długo, bowiem 5 minut później Korona skarcił Białą Gwiazdę.

10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarze po raz trzeci trafili do siatki Zająca, lecz w 86. minucie remis wiślakom zapewnił Mordec, zdobywając gola z rzutu wolnego. Rezultat meczu mógł ulec zmianie, lecz najpierw Zając uratował swoją drużynę, broniąc „jedenastkę”, a później w końcówce krakowianie zmarnowali dogodną sytuację.

Trener Wisły II, Maciej Musiał:

- Byliśmy o klasę lepsi, ale fatalne błędy sprawiły, że straciliśmy bramki. Był to kolejny mecz w naszym wykonaniu, w którym dominowaliśmy. Niestety, nie przełożyło się to na zwycięstwo.

Wierna Małogoszcz - Łysica Bodzentyn 0-4

Poprad Muszyna - Poroniec Poronin 0-0

Hutnik Nowa Huta - Soła Oświęcim 1-3 (0-1)

0-1 Paweł Cygnar 17

0-2 Jakub Snadny 58

1-2 Kacper Orłowski 76

1-3 Igor Szopa 82

MKS Trzebinia-Siersza - Beskid Andrychów, odwołany ze względu na zły stan boiska

Wolania Wola Rzędzińska - Garbarnia Kraków 0-3 (0-0)

0-1 Tomasz Ogar 61

0-2 Piotr Kaczor 68

0-3 Michał Górecki 77

Partyzant Radoszyce - KSZO 1929 Ostrowiec Św., odwołany ze względu na zły stan boiska

Korona II Kielce - Unia Tarnów 1-2 (1-1)

0-1 Piotr Drozdowicz 20

1-1 Jakub Kotarzewski 31 (karny)

1-2 Dawid Sojda 64

Sędziował Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Bednarski (2), A. Paprocki, Rogala (2) - Kuzdra, Ropski. Czerwone kartki: Rogala (89, dwie żółte), Bednarski (90+4, dwie żółte). Widzów 150 (w tym 50 z Tarnowa).

KORONA: Gugulski - Bednarski, Wrześniewski, Rogala, Piwowar (70 Kobryń) - Stąporski (64 P. Paprocki), Szmalec (74 Dziubek), Kotarzewski, A. Paprocki - Załęcki, Trojanowski (64 Jaśkiewicz).

UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Więcek, Węgrzyn - Kuzdra, Witek - Kamiński (58 Wójcik), Sojda (80 Hebda), Drozdowicz (90 Zawrzykraj) - Ropski (88 Adamski).

Piłkarze Unii Tarnów pod koniec rundy jesiennej w III lidze spisują się znakomicie. Mimo kontuzji i absencji kilku kluczowych zawodników Jaskółki wygrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem w sobotę 8 listopada uniści pokonali na wyjeździe rezerwy kieleckiej Korony 2-1. Prowadzenie dla tarnowian uzyskał Piotr Drozdowicz w 20. minucie, a wynik ustalił w drugiej połowie przepięknym strzałem Dawid Sojda. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył najlepszy strzelec "żółto-czerwonych" Jakub Kotarzewski z rzutu karnego.

Przed podopiecznymi trenera Daniela Bartkowskiego we wtorek 11 listopada ostatni mecz w rundzie jesiennej, w którym podejmą aktualnego lidera, Wisłę Sandomierz. Najbardziej znanym piłkarzem w składzie rywali jest Mariusz Kukiełka, który ma na swoim koncie grę w reprezentacji Polski (20 meczów, 3 bramki), mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków, Puchar Polski z Amicą Wronki, a także Puchar Grecji z PAOK Saloniki. W swojej karierze grał również w Rodzie Kerkrade, FC Nuernberg, Dynamo Drezno, Energie Cottbus, AO Xanthi. W polskiej ekstraklasie rozegrał 169 meczów (Siarka Tarnobrzeg, GKS Bełchatów, Amica Wronki, Wisła Kraków), w których zdobył 19 goli.

Wisła Sandomierz - Granat Skarżysko Kamienna 1-0 (1-0)

18. Partyzant     15         6        11-35

Zobacz film z meczu Garbarnia - MKS Trzebinia-Siersza (GARCA TV - garbarnia.krakow.pl)

Zobacz film z meczu Korona II Kielce - Unia Tarnów (autor: DetoTV - zksunia.tarnow.pl)