III liga: Czwarte zwycięstwo wiślackiej rezerwy, remis Garbarni z Unią (FILM)2014-08-23 22:06:00

Wisła II Kraków, prowadzona przez trenera Macieja Musiała, odniosła czwarte zwycięstwo w III lidze i bez straty punktu przewodzi w tabeli.

4. kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej:

Wisła II Kraków – Korona II Kielce 3-0 (3-0)

1-0 Kamil Kuczak 18

2-0 Piotr Rogala 20 (samob.)

3-0 Tomasz Zając 37

WISŁA II: M. Zając – Witek, Żemło, Czekaj, Szywacz – Gulczyński (58 Mordec), Lech, Bartosz (69 Lucas), Kuczak (63 Wąsikowski, 73 Kolanko), Buras – T. Zając.

KORONA II: Gugulski – Zawadzki, Rogala, Wrześniewski, Bednarski (45 P. Paprocki) – Piwowar, Stachura (46 A. Paprocki), Szamlec, Mularczyk (46 Kotarzewski), Jaśkiewicz – Laskowski (62 Dziubek).

Wiślacy, którzy w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze, rozpoczęli odważnie, Korona nie zamierzała się jednak poddać. Stosując wysoki pressing, podopieczni trenera Sławomira Grzesika skutecznie rozbijali ataki Białej Gwiazdy.

Pierwszy groźny strzał oddał w 13. minucie Buras. Pięć minut później bramkarz Korony musiał wyjąć piłkę z siatki, pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Kuczak. Wiślacy od razu poszli za ciosem: w 20. minucie Tomasz Zając dośrodkował piłkę w pole karne, a do własnej bramki futbolówkę skierował Rogala. W 37. minucie Zając nie pozwolił już na to, aby ktoś go wyręczył. Młody napastnik Wisły wpadł w pole karne i przez nikogo nie atakowany strzelił tuż przy dalszym słupku Korony. 3-0 do przerwy dla Białej Gwiazdy!

W drugiej połowie, od samego początku kielczanie rzucili się do odrabiania trzybramkowej straty. Doskonałej okazji nie wykorzystali w 53. minucie, piłka przeszła tuż obok Mateusza Zająca, a sprzed linii bramkowej wybił ją Bartosz. Mecz mocno się zaostrzył, w efekcie boisko musiał opuścić po 10 minutach gry Wąsikowski, który podczas starcia z jednym zawodników gości doznał urazu.

W 80. minucie kolejny raz doskonale w bramce zachował się Zając, obronił silne uderzenie z kilku metrów gracza Korony.

Garbarnia Kraków - Unia Tarnów 1-1 (0-0)

0-1 Dawid Sojda 67 (karny)

1-1 Krzysztof Kalemba 81 (karny)

Beskid Andrychów - Granat Skarżysko Kamienna 1-3 (0-0)

1-0 Łukasz Rupa 60 (karny)

1-1 Mateusz Fryc 77

1-2 Dawid Sala 79

1-3 Damian Chrzanowski 88

Soła Oświęcim - Wisła Sandomierz 3-1 (1-0)