Cracovia: Raz na wozie... (FILM)2014-07-05 17:36:00

Piłkarze Cracovii rozegrali na zakończenie zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim dwa sparingi. Pokonali spadkowicza z I ligi - Energetyk ROW Rybnik 3-1 i przegrali z młodzieżową drużyną Karpat Lwów 0-1.

Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1-3 (1-3)

0-1 Zjawiński 11

0-2 Zjawiński 12

1-2 ??? 16

1-3 Dąbrowski 30

CRACOVIA: Pilarz - Żytko, Mikulic, Marciniak - Nykiel, Dąbrowski, Zejdler (31 Nowak), Budziński, Dudzic (39 Rymaniak) - Zjawiński, Diabang.

Od początku była widoczna duża różnica dzieląca oba zespoły. Cracovia często zagrażała rybnickiej bramce i w 11. minucie za sprawą Dariusza Zjawińskiego wyszła na prowadzenie. 60 sekund później było 2-0, na listę strzelców ponownie wpisał się Zjawiński. W 16. minucie ROW zdobył bramkę kontaktową, na którą Cracovia odpowiedziała tuż przed przerwą. Damian Dąbrowski idealnie przymierzył i zdobył gola na 3-1.

Grano 2x30 minut, w drugiej połowie zagrał powracający po kontuzji Dawid Nowak.

Karpaty Lwów - Cracovia 1-0 (1-0)

1-0 ??? 9 (karny)

CRACOVIA: Stępniowski - Horoszkiewicz, Rymaniak, Jaroszyński - Wawrzynkiewicz, Mrozik (31 Zejdeler), Steblecki, Kapustka, Dudzic - Kita (39 Pigan), Rakels.

Grano 2x30 minut. W końcówce meczu Cracovia mogła doprowadzić do remisu, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Kapustka. W zespole Pasów wystąpił testowany piłkarz - Dawid Pigan.

- Jestem zadowolony z tego zgrupowania, wszystko co sobie założyliśmy zostało zrealizowane - mówi trener Cracovii Robert Podoliński.

Zawodnicy Pasów niedzielę będą mieć wolną, do pracy wrócą jednak już w poniedziałek. - Chłopcy muszą trochę odetchnąć, dlatego dostaną dzień wolny. Do zajęć wracamy w poniedziałek po południu. Kolejny trening będziemy mieć we wtorek rano, a po nim jedziemy do Bełchatowa na sparing z GKS-em. Ten mecz będzie pewnego rodzaju klamrą zamykającą najcięższy okres pracy - zakończył trener Podoliński.

cracovia.pl (PS)

Zobacz bramki z meczu Cracovia - Energetyk ROW Rybnik (MKS CracoviaTV - cracovia.pl)