Rezerwa Cracovii goni lidera2014-04-23 21:33:00

W rozegranym awansem meczu 22. kolejki IV ligi zachodniej Cracovia II wygrała z Sokołem Przytkowice 3-0, hat-trick zanotował Krzysztof Szewczyk. Pasy mają punkt straty do lidera.

CRACOVIA - SOKÓŁ PRZYTKOWICE 4-0 (3-0)

1-0 Szewczyk 19

2-0 Szewczyk 26

3-0 Szewczyk 43

4-0 Rakels 84
Sędziowali: Paweł Gadek - Grzegorz Wroński, Mariusz Giza (KS Tarnów). Żółte kartki: Duszyk, Klimczyk, Gala - Godawa.

CRACOVIA: Szarek - Klimczyk, Duszyk, Mikulić (46 Bartosz), Wawrzynkiewicz - Krasuski, Gala, Kłusek - Kita (23 Dębowski, 46 Rakels), Piątek (66 Waśniowski).

SOKÓŁ: K. Żak - Czara (60 Smajek), Flaka, Godawa, Guzik (55 Monica), Lelek (73 Pala), Stokłosa, Waga (82 Guguła), Zając, M. Żak, Żurek.

Mecz rozpoczął się z 35-minutowym opóźnieniem z powodu późnego dostarczenia kart zdrowia przez drużynę Sokoła.

Od początku Cracovia II zepchnęła gości do głębokiej defensywy. Pierwszy gol padł w 19. minucie. Kamil Kłusek zagrał w tempo do Krzysztofa Szewczyka, który w pojedynku sam na sam trafił w... słupek. Dobitka była jednak skuteczna. Siedem minut później było 2-0. Dębowski najpierw kapitalnym rajdem przemknął przez pół boiska, potem podał świetnie do Szewczyka, który znowu nie dał szans defensywie Sokoła. Ostatni cios w pierwszej połowie gospodarze zadali na dwie minuty przed jej końcem. Dawid Gala podcinką podał do Szewczyka, a ten dopełnił formalności.

Po zmianie stron rezerwa Cracovii nieco spuściła z tonu. Nie oznacza to jednak, że skończyła zdobywanie bramek. W 84. minucie Deniss Rakels wykorzystał podanie Mateusza Krasuskiego i ustalił wynik.