Klęska Pasów z Chociebużem2014-01-25 20:43:00

W swoim pierwszym meczu podczas zgrupowania w Turcji, piłkarze Cracovii przegrali z Energie Cottbus (2. Bundesliga) aż 0-5. Spotkanie zostało przerwane w 57. minucie z powodu oberwania chmury.

Dla Niemców z Chociebuża był to ostatni test kończący zgrupowanie, dla Cracovii pierwszy sparing. Odbywająca bardzo ciężkie, fizyczne treningi drużyna krakowska była dużo wolniejsza od Energie i zasłużenie przegrała. Mimo wysokiego wyniku Pasy też miały swoje szanse, ale piłka po strzałach Saidiego Ntibazonkizy i Vladimira Boljevicia trafiła w poprzeczkę.

Pasy kolejny sparing rozegrają w najbliższy wtorek, 28 stycznia. Ich rywalem będzie niemiecki FC Erzgebirge Aue.

Energie Cottbus - Cracovia 5-0 (4-0)

1-0 Boubacar Sanogo 11

2-0 Marco Stiepermann 15

3-0 Marco Stiepermann 29 (karny)

4-0 Erik Jendrisek 38 (karny)

5-0 Christian Bickel 47

ENERGIE: Renno - Schulze (46 Fomitschow), Möhrle (56 Madouni), Buljat (56 Börner), Susic, Bickel (56 Rivic), Perdedaj, Bohl (56 Brinkmann), Stiepermann (56 Svab), Jendrisek, Sanogo (46 Michel).

CRACOVIA: Perdijić - Kuś, Żytko, Nykiel, Jaroszyński - Szeliga (46 Dąbrowski), Straus (46 Zejdler), Budziński (46 Danielewicz) - Steblecki (46 Bernhardt), Boljević, Ntibazonkiza (46 Dudzic).