Remis Cracovii z Kazachami2013-02-22 12:26:00

Piłkarze I-ligowej Cracovii zremisowali z kazachskim Kaspijem Aktau 1-1. Był to ostatni sparing podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego w trakcie drugiego zgrupowania w tureckiej Alanyi. W sobotę "Pasy" wracają do Polski.

KASPIJ AKTAU - CRACOVIA 1-1 (0-0)

0-1 Romanow 79

1-1 ??? 89

Cracovia, I połowa: Pilarz - Nykiel, Żytko, Kosanović, Marciniak - Dąbrowski, Budziński, Danielewicz - Boljević, Dudzic, Zieliński.

Cracovia, II połowa: Perdijić - Puzigaća, Lacić, Żołądź, Marciniak - Romanow, Zejdler, Dąbrowski - Steblecki, Szewczyk, Zieliński.

Pierwsza połowa dzisiejszego sparingu z Kazachami nie przyniosła bramek, choć o sporym pechu mógł mówić chociażby Vladimir Boljević. Po jego strzałach piłka dwukrotnie trafiała w poprzeczkę.

Po zmianie stron Cracovia - podobnie jak do przerwy - dominowała, a swoją przewagę udokumentowała w 79. minucie. Wtedy Łukasz Zejdler przeprowadził akcję życia - przejął piłkę w okolicach swojego pola karnego, przebiegł z nią niemal całe boisko, ogrywając przy tym kilku zawodników rywali, a następnie dograł idealnie w "uliczkę" do Władisława Romanowa. Ten znalazł się przed bramkarzem i pokonał go podcinką.

Gdy wydawało się, że wynikiem 1-0 zakończy się ten mecz, w 89. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jeden z kazachskich graczy główkował, piłka jeszcze skozłowała przed Matko Perdijiciem i wpadła do siatki.