Sparing: Remis Cracovii z krakowskim II-ligowcem (FOTOGALERIA)2012-03-27 18:34:00

W sparingowym meczu Cracovia zremisowała z II-ligową Garbarnią Kraków 2-2 (1-1). Grano 2x30 minut, spotkanie było zamknięte dla widzów i mediów. Szkoda, bo od bardzo dawna oba zespoły nie zmierzyły się ze sobą, a kiedy już do takich pojedynków dochodziło - czy to ligowych czy pucharowych - to zawsze były one zacięte i emocjonujące.

Nie inaczej było także dziś. I choć gospodarze mieli przez większą część spotkania przewagę, to jednak gra toczyła się głównie w środku pola. Na prowadzenie Cracovię wyprowadził Puzigaća, wyrównał Leszczak otrzymawszy podanie od Chodźki.

Trzy minuty wcześniej trwało istne oblężenie bramki Kaczmarka, jednak po strzałach Chodźki i Sepiołainterweniował on doskonale, a mocny strzał Stokłosy wylądował na trybunach za bramką gospodarzy.
W 35 minucie Pasy znów objęły prowadzenie. Garbarnia próbowała swoich szans w kontratakach, a wyrównanie padło na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem arbitra. Kalicki wykorzystał dobre podanie Rady i ulokował piłkę w siatce.

Cracovia - Garbarnia Kraków 2-2

1-1 Leszczak 22
2-1 Matulevičius 35
2-2 Kalicki 59
CRACOVIA, I połowa: Kaczmarek - Żytko, Nawotczyński, Kosanović, Puzigaća - Straus, Szeliga, Suart, Budziński, Visnakovs - Grzelak; II połowa: Cierzniak - Struna, Nawotczyński, Kostrubała, Nykiel - Steblecki, Bartczak, Żołądź, Szałachowski, Dudzic - Matulevičius.

GARBARNIA: Barabasz, Byrski, Chodźko, Haxhijaj, Iwan, Jękot, Kalemba, Kalicki , Kozieł, Kuźma, Leszczak , Mirończuk, Piechówka, Piszczek, Pluta, Praciak, Rado, Sepioł, Marcin Siedlarz, Stokłosa, Zelek, Żylski.